BitcoinHaberlerKripto Para

Çin Ülkedeki Bitcoin Yasaklarını Kaldırıyor!

Çin'in Bitcoin yasağını kaldıracağı iddia edildi.

Çin bilindiği gibi geçtiğimiz senelerde Bitcoin başta olmak üzere hemen hemen tüm kripto paralara bir takım engeller ve yasaklar uygulamıştı. Yasaklar kapsamında birçok borsa yasaklandı, ülkede madencilik yapmak engellendi ve kamu personellerinin kripto para almasına engeller konuldu.

Ancak son zamanda Blockchain ve kripto paralar ile ilgili yaptığı olumlu açıklamalarla dikkatleri üzerine çeken Çin, yakın zamanda merkez bankası bünyesinde kripto para çıkaracağını bile duyurdu. Hatta öyle ki son günlerde Çin medyasında Blockchain aleyhinde haber yapmak dahi yasaklandı. Hay böyle olunca geçmişte yapılan yasaklamaların kaldırılabileceği gündeme geldi.

Yasaklar Kaldırılıyor

Blockstream CSO’su Samson Mow’un yaptığı açıklamaya göre kripto para madenciliği gibi kavramlar artık Çin’in istenmeyen listesinden çıkarılacak. Sektörel Yapı Uyum Kataloğu kapsamında duyurulan yeniliğin 2020 yılında yürürlüğe girmesi bekleniyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu