BlockchainHaberler

Çin Coronavirüse Rağmen Blockchain Yarışında Lider

Blockchain patent başvurularında geçen senenin verilerine göre Çin uzak ara önde.

Çin’in önde gelen çevrimiçi e-ticaret sitesi Alibaba Group ile yine Çin merkezli bilişim şirketi olan Tencent geçtiğimiz sene Blockchain patentlerine başvuran şirketler arasında lider hale geldiler.

Elde edilen verilere göre Tencent ve ortakları 2019 itibarı ile 718 patente daha başvurarak toplam başvuru sayısını 5 bin 800’e çıkartmış oldu. 200 ülkeyi aşkın noktada faaliyet gösteren Alibaba Group ise yine tüm ortakları ile beraber yalnızca geçen sene 470 patent başvurusunda bulundu. Bu hesaba göre iki dev şirketin yapmış oldukları patent başvuruları 2019 yılındaki tüm şirketlerin başvurularının yüzde 20’lik payını oluşturarak rekor bir seviyeye ulaştı.

Yapılan araştırmalar daha da şaşırtıcı. Elde edilen veriler Blockchain patentleri konusunda ilk 5’te yer alan şirketin tamamının Çin merkezli olduğu görülüyor. İlk sırada Tencent, ikinci sırada Alibaba yer alırken 3, 4 ve 5. sıralarda sırasıyla WeBank, Ruize Technology ve Bitmain ortağı Ant Financial yer alıyor.

ABD Çin’in Çok Gerisinde

Listenin 6 ve 7. sıralarında ise ABD menşeili şirketler var ancak ilginç olan şu ki 6. sırada yer alan Walmart ile hemen arkasından gelen IBM’in yapmış oldukları patent başvuru sayıları Çin’in çok çok gerisinde. Bu da gösteriyor ki genel toplamdaki başvuruların yüzde 63’üne sahip olan Çin, Blockchain teknolojisine büyük önem veriyor ve söz konusu teknolojiye önemli yatırımlarda bulunuyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu