HaberlerKripto Para

Çin En İyi Kripto Para Listesini Güncelledi

Çin hükumetine bağlı olan CCID şirketi yeni bir liste yayınladı.

Çin hükumetine bağlı olan ve hükumet bünyesinde faaliyet gösteren CCID, bazı kriterleri göz önünde bulundurarak belli aralıklar ile en işlevsel ve iyi olarak değerlendirdiği kripto paraların bir listesini yayınlıyor. Çoğu zaman şaşırtıcı olan bu listesinin bugün 12.’si yayınlandı.

Her zaman belirttiği gibi şirket yine üzerine basarak bu sıralamayı uygulanabilirlik, yaratıcılık ve teknolojinin işlevselliği kriterlerine göre yapıldığını, sıralama yapılırken fiyat faktörünün hesaplamaya katılmadığını ifade ediyor. Tüm kriterler üzerinden ayrı puan alan kripto paralar nihayetinde toplam bir puan ile sıralamaya girmiş oluyor.

Genellikle EOS, TRON, Ethereum gibi kripto paraları ilk 5’de gördüğümüz sıralamada Bitcoin bu sefer 12. sırada olarak karşımıza çıkıyor. Genellikle ilk 10’a giremeyen ve daha önce de 15. sırada olan Bitcoin, 3 sıra öne çıkmış durumda.

İlk 3 sıraya bakıldığı zaman yerlerini koruyan EOS, TRON ve Ethereum’u görüyoruz. Sıralamanın tamamını aşağıdaki listeden görebilirsiniz:

Kaynak: CCID
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu