Kripto HaberleriHaberlerÇin, Gözünü Yine Bitcoin'e Dikti!

Çin, Gözünü Yine Bitcoin’e Dikti!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Çin, corona virüsün açtığı yaraları yavaş yavaş sarmaya başlarken gözünü yine kripto paralara dikti. Bilindiği gibi virüsün en yoğun olduğu dönemlerde piyasadaki yüklü miktardaki Çin yuanı tedavülden kaldırılmış bir kısmı yakılmış bir kısmı da dezenfekte edilmek için toplatılmıştı. Bunun sonucunda da nakit para kullanımında ciddi sıkıntı çeken halk kripto paralara yönelmişti.

Özellikle karantina uygulamasının yoğun şekilde yaşandığı süreçte kripto para yatırımları ve ticareti yoğun şekilde arttı. Çin Merkez Bankasının yaptığı resmi duyuruda söz konusu kripto para kullanımının ciddi şekilde manipülatif işleme ev sahipliği yaptığı vurgulandı.

Ayrıca yetkililerin belirttiğine göre kripto para borsalarındaki çoğu işlem hacmi gerçeği yansıtmıyor, söz konusu işlem hacmi borsaların kendi işlem botlarınca oluşturuluyor. Çin Merkez Bankası yetkililerince belirtilene göre vatandaşlar itibari paralara yönlenmeli.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları