BitcoinHaberlerKripto Para

Çin Hala Bitcoin’in Sıfıra Gidebileceğini Düşünüyor!

Çin, Bitcoin konusunda yatırımcıları uyardı.

Önce kripto para madenciliğini daha sonra da Bitcoin (BTC) ve kripto para birimleriyle ilgili her türlü işlemi yasaklayan Çin, şimdi de Bitcoin’in değeriyle ilgili yatırımcıları uyarıyor.

Ülkenin yerel haber ajansı Morning Post’un haberine göre, iktidardaki Çin Komünist Partisi Merkez Komitesi tarafından yönetilen medya kuruluşu Economic Daily bugün yayınladığı bir makalede yatırımcıları Bitcoin fiyatının sıfıra gitme riski konusunda uyardı.

Makalede, yatırımcıların BTC fiyatının “sıfıra gitme” riskine karşı dikkatli olmaları gerektiği ve bu uyarıda Bitcoin’in fiyatında yaşanan son sert düşüşlerin etkili olduğu belirtildi.

Mayıs ayının başında TerraUSD (UST) ve LUNA’nın yaşadığı çöküşe atıf yapan makalede şu ifadelere yer verildi:

“Bitcoin bir dizi dijital koddan başka bir şey değildir ve getirisi esas olarak düşük alımlardan ve yüksek satışlardan gelir.

Gelecekte, yatırımcıların güveni bir kez çöktüğünde veya egemen ülkeler Bitcoin’i yasa dışı ilan ettiğinde BTC, tamamen değersiz olan orijinal değerine geri dönecek.”

Makalede, ABD gibi batılı ülkelerdeki kripto para sektörüne yönelik düzenleme eksikliğinin, piyasada manipülasyon olmasına ve yüksek kaldıraçlı bir pazar yaratılmasına neden olduğu ifade edildi.

Makale ayrıca, düzenleme eksikliğinin Bitcoin’in daha fazla volatil olmasına katkıda bulunduğunu iddia etti.

Çin devlet medyası Economic Daily’in Bitcoin uyarısı, Çin hükümetinin BTC ve kripto paralara karşı olan yasaklayıcı ve sert duruşunu yansıtıyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu