BlockchainHaberler

Çin Hükumetinden Blockchain Teknolojisine Yeni Fon Desteği

Corona virüsü Çin'i Blockchain teknolojisine her geçen gün daha da yaklaştırıyor.

Çin uzun süredir corona virüsü ile mücadele ederken ülkedeki hayat birçok alanda durma noktasına geldi; birçok iş ortaklığı iptal oldu, dışarı çıkma yasakları uygulandı, piyasadaki paralar tedavülden kaldırıldı, yakıldı, dezenfekte edildi, karantina uygulamaları ülkenin dört bir yanına yayıldı…

Hal böyle olunca da ekonomideki durulmayı ve virüs tehlikesini en aza indirmeyi hedefleyen Çin, Blockchain teknolojisiyle daha da yakından ilgilenir hale geldi. Özellikle Çin Devlet Başkanı Xi Jingping’in geçtiğimiz aylarda Blockchain teknolojisiyle alakalı yaptığı açıklamalar sonrasında söz konusu teknolojiyle ilgili projelerde ciddi bir artış yaşandı.

Konuyla ilgili son gelişme Çin hükumetinin Çin Merkez Bankasına (PBoC), Blockchain teknolojisini geliştirmek üzere 4.7 milyon dolar fon sağladığını duyurması oldu. Yetkililerce yapılan açıklamaya göre söz konusu fon, üç yıl boyunca araştırma ve geliştirme projelerini desteklemek için kullanılacak.

İlk kez 2018’in son çeyreğinde Çin Merkez Bankası tarafından geliştirilen Blockchain platformu devlet daireleri ve işletmeler arasındaki özellikle büyük çaplı ticaret işlemlerini basitleştirmek ve güvenilir bir kayıt defteri oluşturmak amacıyla tasarlanmıştı.

Edinilen bilgilere göre Çin Merkez Bankasının söz konusu projeyi hızlandırma kararı almasındaki amaçlarından biri projeyi küçük ve orta ölçekli işletmelere de açmak ve daha fazla KOBİ’yi platforma dahil etmek.

Çin Merkez Bankası, ilgili projenin geliştirilmesi için yalnızca hükumetten yardım almakla kalmıyor; başta Çin Bilimler Akademisi olmak üzere Tsinghua Üniversitesi ve ülkenin önde gelen ticari bankalarından da yardım almayı sürdürüyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu