Kripto HaberleriHaberlerÇin Merkez Bankası ve Huawei'den Kripto Para Hamlesi

Çin Merkez Bankası ve Huawei’den Kripto Para Hamlesi

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Çin hiç şüphesiz kripto para piyasası için en önemli aktörlerden bir tanesi. Hatta öyle ki geçtiğimiz günlerde Çin Devlet Başkanı’nın Blockchain ile ilgili yaptığı açıklamalar ile piyasa adeta uçuşa geçti. Öte yandan yakın zamanda Çin Merkez Bankası tarafından bir kripto para çıkarılacağı da duyuruldu.

Bugün Çin’in yaptığı kripto para hamlelerine bir yenisi daha eklendi. Yapılan habere göre Çin Merkez Bankası, çıkaracağı kripto parayı Huawei şirketi ile birlikte geliştirecek. Huawei ile bu bağlamda stratejik bir anlaşma imzalayan Çin Merkez Bankası, 2016 yılından beni bu alanda çalışan Huawei ile elini daha da güçlendirmişe benziyor.

Bu hamlenin ABD ambargoları ile zor günler geçiren Huawei için de çok faydalı olacağını düşünen uzmanlar, Çin Merkez Bankası’nın kripto parayı çıkardıktan sonra bu sektörde lider ülke olabileceğini öngörüyor. Geçtiğimiz haftalarda ABD Senatosuna ifade veren Facebook CEO’su Mark Zuckerberg de eğer Libra’nın çıkarılmasına izin verilmezse bu kulvarda dünya devinin Çin olacağının altını çizmişti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları