Bitcoin MadenciliğiHaberlerKripto Para

Çin Merkezli Dev Madencilik Şirketi Zor Günler Yaşıyor

Canaan Creative iddia edildiği gibi yatırımcıları ve SEC'i kandırdı mı?

İlk halka arzını (IPO) ilan etmeye hazırlanan madencilik şirketi Canaan Creative, hakkında açılan ABD federal menkul değer kanunlarını ihlal etme suçlaması davası sebebiyle şaşkınlığa uğramış durumda. Kanadalı bir yatırımcının şirketi dava etmesiyle ortaya çıkan olay kripto para sektöründe bomba etkisi yaşattı. Davacı yatırımcının iddiasına göre Canaan şirketi, yatırımcıları ve ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonunu (SEC) aldattı.

İlgili iddialara göre şirket, finansal açıdan yetersiz olduğunu hem yatırımcılardan hem de SEC’den gizledi, yani yalan beyanda bulundu.

Bitcoin madencilik donanımı üreticisi Canaan Creative bundan yaklaşık 1 buçuk sene önce SEC’e IPO başvurusu yapmış ve 400 milyon dolar toplama vaadinde bulunmuştu ancak veriler işlerin Canaan Creative için çok da iyi gitmediğini açıkça ortaya koyuyor. Nitekim şirket, Nasdaq Global’de listelendiğinde 90 milyon dolar toplayabildi ki bu vaat edilenin çok çok altında bir değerdi. Şirketin IPO hisseleri 2020’de de beklenen performansı sergileyemedi ve Bitmain, MicroBT ve Innosilicon gibi rakiplerinin gölgesinde kaldı.

Söz konusu göstergeler Kanadalı yatırımcının şirketin finansal verilerini çarpıttığı ve manipülasyon yaptığı yönündeki iddiaları güçlendirirken SEC’ten henüz konuyla ilgili herhangi bir açıklama gelmedi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu