BitcoinHaberlerKripto Para

Çin’den Bitcoin Fiyatına Etki Edebilecek Çok Önemli Bir Hamle Daha!

Çin devleti ile Bitcoin'in fiyatı arasındaki ilişki özellikle son zamanlarda iyice medyaya yansıyor. Çin'in Blockchain ve kripto para hamlelerinden olumlu etkilenen Bitcoin, yeni duyurulan bu haber ile yükselişe geçebilir.

Geçtiğimiz günlerde Çin Başkanı Xi Jinping’in Blockchain açıklamalarından sonra Bitcoin fiyatının hızla yükselmesi, Çin ve Bitcoin arasındaki ilişkiyi tüm dünyada gözler önüne serdi. Sadece kripto para piyasasında değil bugün dünyada her piyasa için çok önemli bir pazar olan Çin, geçmişte kripto paralar hakkında her ne kadar sert bir tavır sergilemiş olsa da gelinen noktada Bitcoin ve Blockchain teknolojisi hakkında övgü ile bahsediyor.

En son resmi gazetede “en iyi Blockchain uygulaması Bitcoin” şeklinde BTC’yi manşetlere taşıyan Çin Devleti’nin, aynı zamanda 2020 yılı içerisinde kendi kripto parasını çıkaracağı biliniyor.

Çin’den Yeni Bir Hamle Daha

Dünyanın en güçlü ve sayı olarak en kalabalık orduları arasında yer alan Çin ordusunun resmi gazetesi olan PLA Daily, bugün kendi kripto paralarını üretebileceklerini ifade etti. Çin ordusu içerisinde sadakat ve başarı anlamında öne çıkan askerlerin bu üretilen kripto para ile ödüllendirileceği açıklandı.

Henüz taslak aşamasında olan proje, eğer gerçekleşirse bu durumun başta Bitcoin ve tüm kripto paralar için çok olumlu olması bekleniyor.

Son zamanlarda Bitcoin ve tüm kripto paralar için çok önemli gelişmelerin olduğu tüm Çin haberlerine ulaşmak için tıklayın: Çin Kripto Para

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Başa dön tuşu
Kapalı