BlockchainHaberler

Çin Yapay Zeka, Blockchain Ve 5G Çalışmalarına Hız Verme Yolunda İlerliyor

Yerel yönetimleri teşvik ederek pozitif bir rekabet ortamı yaratmayı hedefleyen Çin hükumeti, eski şaşaalı günlerine dönmeyi planlıyor.

Coronavirüsün etkilerini sarmaya başlayan Çin, Blockchain çalışmalarına yeniden hız kazandırdı. Şimdiyse yeni teknolojik adımlar atmaya hazırlanıyor. 5G, yapay zeka ve Blockchain alanındaki gelişmelere hız kazandırmak için ülkenin dört bir yanındaki uzmanları yardıma çağıran Çin hükumeti, yerel projeleri de göz ardı etmiyor. Öyle ki çok sayıda yerel yönetim geliştirdikleri projeleri ulusal düzeyde tanıtma imkanına sahip olacak. Yani ülkenin bir ucundaki yerel bir yönetim diğer bir uçtaki yönetimin geliştirdiği teknolojilerden haberdar olacak, ilham alacak.

Ayrıca üst seviye teknolojik çalışmalar gerçekleştiren yönetimlerin projeleri ulusal platformda görücüye çıkacak. Böylece hem yerel yönetimler arasındaki etkileşim hem de rekabet artmış olacak. Bu sayede hükumet yeni teknolojileri de teşvik etme imkanına sahip olurken dünyadaki rakiplerine de “Ben buradayım!” mesajı vermiş olacak.

Ancak tüm bunların yanı sıra 5G teknolojisinin başta insan sağlığına olmak üzere hayvanlara ve doğal yaşama da son derece zararlı hatta ölümcül etkilere sahip olduğu ifade ediliyor. Hal böyle iken ve pandeminin etkilerini en ağır yaşayan ülkelerin başında gelirken Çin’in 5G teknolojisine yönelik bu tarz özendirici projelere yatırım yapması son derece düşündürücü!

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu