Binance Coin

Çin’de Büyük Göç Başladı: Yatırımcılar Binance Smart Chain Yerine Bu Kripto Para Ağına Geçiyor!

Çinli yatırımcıların yavaş yavaş Polygon ağına geçmeye başladığı aktarılıyor.

Çin, sahip olduğu nüfus ve uyguladığı sermaye kontrolleri nedeniyle kripto para sektörüne yön veren ülkeler arasında liderliğe oynuyor. Sermaye kontrollerinden yorulan halk, kripto paralar ve alternatif varlıklar ile ekonomik özgürlüklerine ulaşmaya çalışıyor. Bu da Çin içerisindeki yatırımcıların kripto para sektöründe inanılmaz bir hacim yaratmasını sağlıyor.

Çin, Polygon’a (MATIC) Akın Ediyor

Çinli yatırımcıların seçtikleri kripto para projelerinin de bu sebeple kısa sürede ciddi bir yükseliş elde edebildikleri biliniyor. Çin piyasasına hakim gazeteci Wu Blockchain tarafından paylaşılan son verilere göre ise Çin’in talih kuşu bu sefer Polygon’un (MATIC) başına kondu. Wu, yakın zamanda birçok Çinli geliştiricinin Binance Smart Chain ağı yerine Polygon ağına öncelik vereceğini vurguladığını iletti. BSC’nin kilitli hacmi de bu olay sonraında sert düştü ve Polygon ciddi bir artış yakaladı.

Colin Wu, yaptığı açıklamanın devamında bu olayın geçici olabileceğini de vurguladı. Binance Smart Chain kısa süre önce birçok saldırıya maruz kaldı ve ağdaki projeler birer birer flash loan mağduru oldu. Binance’in BSC merkezli projeleri listelemesi ağın kısa sürede popüler olmasını sağlasa da saldırıların devam etmesi kullanıcıları uzaklaştırabilir.

Polygon ise Çinli yatırımcıların desteği ile Bitcoin’in %50 düşüş yaşadığı tarihlerde bile yükselmeye devam etti ve tüm zamanların rekorunu kırdı.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu