Kripto HaberleriBitcoin MadenciliğiÇin'deki Yasa Dışı Bitcoin Madenciliği Enteresan Olaylara Sahne Oluyor!

Çin’deki Yasa Dışı Bitcoin Madenciliği Enteresan Olaylara Sahne Oluyor!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Çin’in Sichuan bölgesindeki yönetimin Bitcoin madenciliğine karşı tutumu henüz netleşmiş değil ancak bölge yönetimi yasa dışı bağış toplama ve birtakım dolandırıcılıklar sebebiyle madencilik faaliyetlerini sonlandırmak istiyor. Bununla beraber Sichuan eyaletinde Rusya ve ABD’nin toplamından daha fazla Bitcoin madenciliği yapılmakta. Yine de hem ülkedeki madencilik faaliyetlerine karşı tutum hem de elektrik ücretlerinin artışı sebebiyle Çin’in birçok noktasında yasa dışı madencilik faaliyetleri yapılıyor.

Konuyla ilgili en ilginç haberse Daqing şehrinde tespit edilen iki farklı mezar oldu kuşkusuz. Söz konusu iki mezardan Bitcoin madenciliği ile ilgili donanımlar çıktı.

Polis ekiplerinin bir süre önce yerel bir petrol arama şirketinin bildirdiği şüpheli güç kaybı ve elektrik tüketimi ihbarıyla ilişkilendirdiği mezarlar, yasa dışı madencilik faaliyetleri için bu zamana kadar görülmemiş bir örtbas olarak kayıtlara geçti. Böylece söz konusu yasa dışı madencilik faaliyetlerinin ise şikayette bulunan petrol şirketinin elektrik şebekesinden beslenilerek yapıldığı da ortaya çıkmış oldu.

Polis ekipleri şimdilik yasa dışı Bitcoin madenciliği yapan kişi ya da kişilerin kimliklerini açıklamış değil. Bu son olay aynı hafta içerisinde tespit edilen 54 farklı yasa dışı madencilik eylemlerinden biri olarak kayıtlara geçti. Polis ekipleri benzeri birçok bulguya daha erişebileceklerini düşünüyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları