binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriHaberlerÇin'den alınan ürünler kripto para madenciliği yapıyor olabilir

Çin’den alınan ürünler kripto para madenciliği yapıyor olabilir

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Eskiden Çin’den ürün getirmek mucize olsa da artık Aliexpress sayesinde Çin‘den en azından bir kere olsun alışveriş yapmayan kalmamıştır. Her ne kadar ülkemizde Dolar’ın aşırı yükselmesinden sonra eski popülerliğini kaybetse de hala birçok kişi geniş ürün seçeneği ve piyasaya göre uygun fiyat dolayısıyla bu sitelerden alışveriş yapıyor.

Fakat bu sitelerden alışveriş yapan bir kişi geçtiğimiz günlerde aşına gelen bir olayı anlattı. Olayda Çin’den getirilen akıllı LED ampulleri ile gizli bir şekilde madencilik yapıldığı vurgulanıyor.

“Bir iş arkadaşım akıllı LED siparişi verdi. Bu ışıkların WiFi yardımı ile telefon veya bilgisayar üzerinden ne zaman yanacağı ve söneceği ayarlanabiliyor. Ay sonunda elektrik faturasında ciddi bir artış yaşayan arkadaşım bu cihazların kaydına baktı ve cihazların Çin içerisinde bir internet adresine bağlı olduğunu tespit etti. LED’lerin içine yerleştirilen kodlar sayesinde farkında olmadan Bitcoin madenciliği yapılıyordu…”

Son zamanlarda özellikle bu sitelerde çok rağbet gören akıllı LED ışıklardan veya bu gibi elektronik ürünlerden siz de aldıysanız ay sonunda elektrik faturanızı kontrol etmenizde fayda var. Eğer anormal bir artış tespit ederseniz siz de farkında olmadan kripto para madenciliği yapıyor olabilirsiniz.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail