HaberlerKripto Para

Çin’in Kripto Parası İle İlgili Resmi Açıklama Geldi

Resmi ağızdan Çin ülkesinin resmi kripto parasının hazır olduğu ifade edildi.

Nexo

Çin Merkez Bankası’ndan üst düzey bir yetkili merakla beklenen ve sadece söylenti olarak piyasada dolanan Çin’in resmi kripto parası hakkında açıklama yaptı. Çin Merkez Bankası Ödemeler Bölüm Başkası olan Mu Changchun, 2014 yılından beri kripto para projesi üzerinde çalıştıklarını ve artık sona yaklaştıklarını ifade etti.

Projenini artık hazır olduğunu ifade eden Changchun, yakın zamanda kripto paranın piyasaya sürüleceğini ve halk tarafından kullanılabileceğini ifade etti. Öte yandan Çin’deki büyük kullanıcı potansiyeli göz önünde bulundurulduğunda bu sistemin sadece Blockchain ile yönetilmeyeceğini ve bir merkeze bağlı olacağını söylemek mümkün.

Özellikle Facebook’un kripto parası Libra’dan sonra Çin tarafından biran önce piyasaya sürülmesi hedeflenen resmi kripto para projesi, kesin tarih olarak belli olmasa da yakın zamanda piyasaya sürülecek.

Kripto para bilinirliğini ve daha çok insanın bu sektörü duymasında etkili olacağı için, ayrıca Çin gibi büyük bir ülkenin bu teknolojiye yatırım yapması sayesinde bu durum Bitcoin başta olmak üzere tüm kripto paralar üzerinde olumlu etki yaşatacaktır.

En güncel haberleri Twitter, Facebook ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Etiketler

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı