EthereumHaberlerKripto Para

Circle, Euro Destekli Stablecoini Piyasaya Sürdü!

Circle, Euro destekli yeni stablecoin'in piyasaya sürüldüğünü duyurdu.

Kripto para piyasasındaki en büyük stablecoin’lerden biri USDC’nin ihraççı şirketi Circle, bugün yaptığı açıklamada Euro destekli yeni stablecoin’in piyasaya sürüldüğünü duyurdu.

Avrupa merkezli ve euro destekli stablecoin olan Euro Coin (EUROC) 30 Haziran 2022’den itibaren satışa sunulacak.

Euro Coin, 30 Haziran’dan itibaren ücretsiz bir Circle Hesabı aracılığıyla kurumsal müşterilere sunulacak.

Duyuruda euro destekli stablecoin EUROC’ın da ” aynı tam rezerv modeli altında çıkarıldığını ve USDC’yi dünyanın en güvenilir dijital para birimlerinden biri yapan aynı güven, şeffaflık ve güvenlik kuralları üzerine inşa edilmiş” olduğu belirtildi.

Ancak Circle, rezervlerin münhasıran Euro’dan mı oluşacağını yoksa ticari senet veya bono gibi diğer enstrümanları da kapsayıp kapsamayacağını açıklamadı.

Yapılan açıklamada ayrıca başlangıçta sadece Ethereum (ETH) blok zincirinde çıkarılacak olan EUROC’ın ilerleyen yıllarda başka blok zincirlerine de genişleyeceği ifade edildi.

Circle’ın kurucu ortağı ve CEO’su Jeremy Allaire şunları söyledi:

“ABD dolarından sonra dünyanın en çok işlem gören ikinci para birimi olan Euro cinsinden bir dijital para birimi için açık bir pazar talebi var.

Circle, USDC ve Euro Coin (EUROC) ile dünya çapında hızlı, ucuz, güvenli ve birlikte çalışabilir değer alışverişinde yeni bir çağın açılmasına yardımcı oluyor. “

Circle son olarak Binance.US, Bitstamp, Curve, Fireblocks, FTX, Huobi Global, Ledger, MetaMask ve Uniswap Protocol dahil olmak üzere bir dizi borsa ve ekosistem liderinin Euro Coin’i destekleyeceğini söyledi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu