coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriAltcoinCircle'dan Bitcoin Borsası Binance'e Destek!

Circle’dan Bitcoin Borsası Binance’e Destek!

USDC ihraççısı Circle Binance SEC davasına müdahale talebinde bulundu.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Hatırlanacağı üzere SEC geçtiğimiz Haziran ayında Binance ve Coinbase’e menkul kıymetler yasasını ihlal ettikleri gerekçesiyle dava açmıştı.

SEC bu davada Binance’i Solana (SOL), Cardano (ADA) ve BUSD gibi kripto para birimlerindeki ticareti kolaylaştırmakla suçluyor. Bazı kripto paraların menkul kıymet olduğunu iddia eden SEC, bu kriptoların SEC’e kayıt olmadıkları için kayıt dışı menkul kıymetler olduğunu savunuyor.

Coindesk’in haberine göre, Binance-SEC davası hala devam ederken stablecoin ihraççısı Circle‘dan Binance’e destek geldi.

Binance-SEC davasına ‘amicus curiae’ (davada konusuyla ilgili olarak bilgi, uzmanlık sunarak mahkemeye yardımcı olan ancak davanın tarafı olmayan kişi) olarak dahil olan Circle’ın bu müdahale başvurusu CTFC eski başkanı olan Hukuk Baş Sorumlusu Heath Tarbert tarafından yapıldı. Circle, Heath Tarbert tarafından destekleniyor.

Yapılan başvuruda Circle stablecoin alıcılarının kâr beklemediğini, dolayısıyla stablecoinler bir yatırım sözleşmesi olmadığını iddia ediyor.

Bu noktada USDC ihraççısı Circle, SEC’in Binance’e karşı açtığı davaya müdahale ederek, menkul kıymet yasalarının stablecoinlere uygulanmaması gerektiğini savundu.

“Ödeme stabilcoinleri kendi başlarına bir yatırım sözleşmesinin temel özelliklerine sahip değiller. Bu da SEC’in yetki alanının dışında oldukları anlamına geliyor.

On yıllardır süren içtihat hukuku, kar beklemeden yapılan varlık satışının bir yatırım sözleşmesi kurmak için yeterli olmadığı görüşünü destekliyor.

Bu noktada da Circle BUSD ve kendi USDC’si gibi dolara bağlı varlıkların, kısmen kullanıcılarının bağımsız alımlardan herhangi bir kâr beklememesi nedeniyle menkul kıymet teşkil edemeyeceğini savunuyor.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail