BitcoinHaberlerKripto Para

Citibank’tan Yeni Bitcoin ve Kripto Para Hamlesi!

Citibank müşterileri için kripto para saklama hizmetlerini geliştiriyor.

Yönetimi altında yaklaşık 27 trilyon dolarlık varlık bulunan Citibank, kurumsal müşterilerine Bitcoin (BTC) ve kripto para saklama hizmeti sunacağını açıkladı.

Citibank, kripto para saklama hizmetlerini geliştirmek için İsviçre merkezli kripto para saklama şirketi Metaco ile bir ortaklık kurduğunu duyurdu.

Yapılan açıklamada, Citibank’ın Metaco’nun “Harmonize” isimli kripto para saklama platformunu entegre edeceği belirtildi.

Citibank’ın Menkul Kıymet Hizmetleri Global Başkanı Okan Pekin şunları söyledi:

“Yeni yerel dijital varlıklarla birlikte geleneksel yatırım varlıklarının artan dijitalleşmesine tanık oluyoruz.

Müşterilerimiz için giderek daha alakalı hale gelen dijital varlık sınıflarını desteklemek adına yeni yetenekler geliştiriyoruz.”

METACO CEO’su Adrien Treccani ise şunları söyledi:

“Dijital ve geleneksel varlıklar arasında köprü kurma vizyonlarında onları desteklemek için Citibank ile birlikte çalışmaktan memnuniyet duyuyoruz. Bu girişim, dijital varlıkların kurumsal düzeyde benimsenmesi için önemlidir.”

Metaco, Citibank dışında başka bir dizi bankaya da kripto para saklama hizmeti sağlıyor.

Citibank’ın bir kripto para saklama platformu geliştirme hamlesi, Bitcoin ve kripto para hizmetleri sunan bankalar arasına katıldığını gösteriyor.

Zira JPMorgan, State Street, BNY Mellon ve HSBC gibi dünyanın en büyük bankaları kripto para saklama sağlama hizmeti sunan bankalar arasında yer alıyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu