coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinCME Group, Kripto Yatırımcıları İçin İyileştirmeler Yapmayı Planlıyor

CME Group, Kripto Yatırımcıları İçin İyileştirmeler Yapmayı Planlıyor

Dünyanın en büyük türev yatırım ürün ihraççısı CME Group, kripto yatırımcıları için yeni düzenlemeler üzerinde çalışıyor.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Finansal varlıklar için türev yatırım ürünleri geliştiren CME Group, bugün yaptığı açıklamada kripto yatırımcılara yeni seçenekler sunmak istediklerini duyurdu. CME, 2023 ilk çeyrek verilerine göre günlük 3 milyar dolarlık işlem değerine ulaştı.

Türev ürün sağlayıcısı, mikro boyuttaki Bitcoin ve Ethereum sözleşmelerinin karar sürecini hafta içi her gün devam ettirmeyi planlıyor. Vadeli işlem sözleşmeleri için yatırımcılara halihazırda sadece aylık ve üç aylık periyotlar sunuluyor.

CME Group’un kripto ürün geliştirme başkanı Giovanni Vicioso, piyasa oynaklığına değinerek şu demeci verdi:

“Kripto para piyasalarındaki volatilite müşterileri zor durumda bırakabiliyor. Yeni iyileştirmemiz sonucunda yatırımcılar kısa vadeli risklere karşı daha hassas kararlar alma imkanına sahip olacak.”

Türev ürün geliştiricisi, kripto araçları için yaptığı iyileştirmeyi 22 Mayıs 2023 tarihinde devreye almayı planlıyor.

Vadeli Sözleşme Nedir?

Yatırımcıların sıklıkla duyduğu vadeli sözleşmeler, türev piyasa ürünlerinden sadece biridir. Vadeli sözleşmeler; bir mal veya hizmetin belirli vadede ve önceden belirlenen bir fiyat üzerinden satın alınması anlamına gelir. Sözleşmenin sonu geldiğinde piyasa değeri yatırımcının satın aldığı değerden yüksek ise kârlı bir işlem gerçekleşir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları