Kripto HaberleriAltcoinCoinbase Bu Kripto Para Borsası İle Ortaklık Kurdu!

Coinbase Bu Kripto Para Borsası İle Ortaklık Kurdu!

ABD'nin en büyük kripto para borsası Coinbase, Avusturya merkezli kripto borsası ve ticaret platformu Bitpanda ile ortaklık kurdu.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

ABD’nin en büyük kripto para borsası Coinbase, Avusturya merkezli kripto borsası ve ticaret platformu Bitpanda ile ortaklık kurdu.

SEC ile yaşadığı anlaşmazlıklar sonrasında denizaşırı genişlemeye yönelik adımlar atan Coinbase, doğrudan Avrupa bankalarına ve fintech firmalarına bağlanmak için Bitpanda’nın iş altyapısı katmanını kullanacak.

Ayrıca Coinbase, Bitpanda’nın yatırım bölümü olan Bitpanda Technology Solutions için bir likidite sağlayıcısı olacak.

Ortaklığa göre Bitpanda Technology Solutions Coinbase’in Prime müşterisi de olacak ve borsanın saklama hizmetlerini kullanacak.

Coinbase-Bitpanda ortaklığı sayesinde Coinbase’in ABD dışında kalan kurumsal müşterileri Bitpanda’nın hizmet platformu Bitpanda Technology Solutions’u kullanmasının yanı sıra, Coinbase’in kurumsal müşterileri kendi bireysel müşterileri için de Bitpanda’nın bazı altyapı hizmetlerini kullanabilecek.

Coindesk‘e konuşan BitPanda COO’su Lukas Enzersdorfer-Konrad şunları söyledi:

“Kripto kışının düşüş göstermesine ve geçen yılki patlamalar ve başarısızlıklardan varlık sınıfının itibarına verilen zarara rağmen, bankalar müşterilerine kripto sunabilmek istiyor.

Bu bağlamda MİCA’nın kullanıma sunulması , bankaların müşterilerine kripto hizmetleri sunmasını sağlayacak.

Coinbase’in borsasında bir likidite yeri var ve saklama düzenine sahipler. Ancak bir iş ortağının entegre edebileceği ve Coinbase borsasında alınıp satılan ve Coinbase Custody’de saklanan kriptoları son müşterilerine sunabileceği tüm altyapı orta katmanına sahip değiller.

Bu noktada Bitpanda ve Coinbase, dijital varlıklara yatırımı düzenlenmiş bir şekilde güvenli ve emniyetli hale getirme konusunda ortak çalışacak.”

Coinbase’in EMEA ve APAC bölgeleri Kurumsal Satış başkanı Guillaume Chatain ise yaptığı açıklamada, “Coinbase, piyasaya ve müşterilerine uyumlu, sağlam kripto hizmetleri getirmek isteyen kurumlara ortak hizmet vermek için Bitpanda ile ortaklık yapmaktan mutluluk duyuyor” dedi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları