BorsaHaberler

Coinbase CEO’su, “Borsa İflası” Konusunda Net Açıklama Yaptı!

Coinbase kripto para borsasının CEO'su, yanlış anlaşılan ifade hakkında net bir açıklamada bulundu.

Coinbase, dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olmanın yanı sıra halka arz olan lider kripto para borsası konumunda. Coinbase bunu yaparak ilk başta ciddi bir değerlemeye ulaşsa da devamında COIN fiyatı inanılmaz sert bir düşüş yaşadı. Bununla ilgili yapılan bir açıklama ise herkes tarafından yanlış “anlaşıldı”.

Coinbase: İflas Etmiyoruz

Armstrong, kısa süre önce yaptığı açıklamasında “borsa iflası” ifadesini kullanmasından sonra gelen tepkilere yanıt verdi. CEO Armstrong, “kullanıcıların fonlarının likidasyon yaşaması ve kaybolması” ifadesinin yanlış anlaşıldığını belirterek, böyle bir riskin olmadığını aktardı.

İflas riskine sahip olmadıklarını ifade eden Armstrong, buna rağmen bir SEC regülasyonu nedeniyle üçüncü partiler için tutulan kripto para birimlerinin beyan edilmesi gerektiğini aktardı.

CEO Armstrong, bu sözlerini şu yeni şartlar ve madde sonrasında söyledi:

Coinbase olası bir iflas durumunda borsa tarafından tutulan kripto para varlıklarını haczedilecek mülk olarak gösterilebilir ve müşteriler genel teminatsız alacaklılar olarak kabul edilebilir. Genel teminatsız alacaklılar böyle bir durumda alacağını en son alacak kişiler olacaklardır.”

Coinbase’in bu yeni şartı herkesi korkutsa da CEO şu an için kripto para borsasının böyle bir durumda olmadığını ve bunun yaşanmayacağını aktardı. Coinbase‘in hisse fiyatı ise aynı geliri gibi inanılmaz bir şekilde azaldı ve azalmaya da devam edecek gibi gözüküyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Mucit

Evet bu yüzden bu borsada asla nakit tutmam.Zaten bu borsaya da hiç ihtiyacım olmadı.Hani özel olarak burada olup başka yerde olmayan bir şey de yok.Ama şu yazı ibaresine bakarmısın 6 aydır hiç girmedim içeride param da yok coinde.Olsa direk çekerdim.Şaka gibi sözleşme.şuna benziyor.Diyelim 100 x girdin ve harbiden patlamadan ilerledim sonra kar çekeceğim.ve bana diyor ki. Sana vereceğim 100 milyon doları vermiyorum.Eğer ki verecek olursam en son sana vereceğim.Bu böyle bir şey🤣 Sonuçta halka hisseleri açmış ben nerden bileceğim herkes toplu halde bu borsaya short açsın arkasından 0 lansın.Mal varlıklarımı dava ve giderler için kullansın…Bu borsa diyor ki gidin buradan.Gitmezseniz siz bilirsiniz🤗


Başa dön tuşu