Kripto HaberleriBorsaCoinbase CEO'su Brian Armstrong'dan Kripto Para Sektörünün Geleceği İçin Açıklamalar!

Coinbase CEO’su Brian Armstrong’dan Kripto Para Sektörünün Geleceği İçin Açıklamalar!

Takip et

Artık dünyanın en büyük ikinci kripto para borsası unvanını yeniden kazanan Coinbase’in CEO’su Brian Armstrong, konuk olduğu Bloomberg yayınında merak edilen soruları yanıtladı.

“FTX Çöküşü Sonrasında Uygulanabilecek Regülasyonların Kripto Para Sektörü İçin Olumlu Olacağını Düşünüyorum”

Ünlü CEO, FTX’in iflasının kripto para sektöründe aşırı bir regülasyona neden olup olmayacağı hakkındaki düşüncelerini şöyle açıkladı:

“FTX çöküşünün tüm endüstri için kara bir leke olduğunu düşünüyorum. Ancak tabii ki tüm sektörü temsil eden bir olay değildi.

Regülasyon konusuna gelirsek, böyle bir sonucun kötü olacağını düşünmüyorum. Coinbase uzun bir zamandır net regülasyonlar için çağrıda bulunuyor. Son olayların bu anlamda bir tetikleyici olacağını ve ABD’de artık net kurallara sahip olacağımızı düşünüyorum.

Bence bu hem Coinbase hem de tüm kripto para endüstrisi için iyi bir şey.”

Brian Armstrong, FTX iflasının kripto para mevzuatının hayata geçirilmesinde bir gecikme yaşattığını ancak önümüzdeki yıl içinde bir şeyler yapılacağına inandığını söylüyor.

İlgili Haber
Coinbase'den Bu Altcoine Nihayet Yeşil Işık Geldi: Yakında Listenecek! Fiyatta Hareketlilik Var

Buna ek olarak Armstrong, CFTC ya da SEC arasında regülatör olarak hangi tarafı seçeceği sorusuna şöyle cevap verdi:

“Çok farklı çeşitte kripto paralar piyasada bulunuyor. Bunların bazıları emtia özelliği taşıyor ve CFTC tarafından regüle edilmeliler.

SEC ise menkul kıymet özelliği gösteren kripto varlıkları düzenlemeli.

Yani kripto ekonomisinin farklı tarafları için farklı düzenleyiciler uygun olacaktır.”

Armstrong ayrıca hiçbir zaman FTX’in yaptığı gibi kendi coinlerini çıkarmadıklarını, kendi piyasa yapıcılarını kullanmadıklarını söyleyerek batık şirketten çok daha farklı olduklarını iddia etti.

Brian Armstrong, şirketin bu yılki gelirinin 2021’deki satış rakamına göre muhtemelen yarı yarıya veya daha fazla azalacağını söyledi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları