BitcoinHaberler

Coinbase CEO’su Endişeli! Bitcoin Kışı Uzun Mu Sürecek?

Coinbase işten çıkarmaları artırıyor.

Küresel tarafta ekonomideki kötü gidişat ve geleceğe dair endişeler büyük şirketlerin zor kararlar almasına neden oluyor.

Artan enflasyon ve düşen iş aktivitesi şirketleri küçülmeye iterken kripto para şirketlerinin bu durumdan daha fazla etkilendiğini görüyoruz.

Bitcoin ve kripto para piyasalarındaki fiyat düşüşleriyle birlikte işçi çıkarmaların arttığını aktarmıştık.

Son olarak Coinbase CEO’su Brian Armstrong çalışma arkadaşlarına bir mesaj göndererek çalışanları %18 oranında azaltma kararı aldıklarını duyurdu.

Bu kararın kendisi için zor olduğunu ifade eden CEO, “içerisinde bulunduğumuz ekonomik krizden sağlıklı bir şekilde çıkabilmek için bu gerekli” dedi.

Armstrong’un ekonomik durgunluk ve uzun sürecek bir kripto kışı vurgusu dikkat çekti.

CEO’nun açıklamasını şu şekilde;

“Takım,

Bugün, bu ekonomik kriz sırasında sağlıklı kalmamızı sağlamak için ekibimizin boyutunu yaklaşık %18 oranında küçültme konusunda zor bir karar veriyorum.

Geçen ay boyunca, son piyasa olaylarını ve işimizin durumunu tartışmak için Yürütme ekibimiz ve Yönetim Kurulumuzla birçok görüşme yaptım. Bu tartışmalarda birkaç gerçek benim için netleşti

Ekonomik koşullar hızla değişiyor: 10 yılı aşkın bir ekonomik patlamanın ardından bir durgunluğa giriyor gibiyiz. Bir durgunluk, başka bir kripto kışına yol açabilir ve uzun bir süre devam edebilir. Geçmiş kripto kışlarında, ticaret geliri (en büyük gelir kaynağımız) önemli ölçüde azaldı. Ekonomiyi veya piyasaları tahmin etmek zor olsa da, işi her ortamda yürütebilmek için her zaman en kötüsünü planlıyoruz.

Maliyetlerimizi yönetmek çok önemlidir: Coinbase dört büyük kripto kışından sağ çıktı ve her düşüş döneminde harcamalarımızı dikkatli bir şekilde yöneterek uzun vadeli başarı elde ettik.”

Gereğinden fazla çalışan alarak çok hızlı büyüdük diyen CEO Son olarak bu işten çıkarmadan kimlerin etkileneceğini söyledi ve ayrılanlara teşekkür etti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu