bybit banner
bybit banner
Kripto HaberleriBorsaCoinbase, Hindistan'da Kripto Hizmeti Verecek!

Coinbase, Hindistan’da Kripto Hizmeti Verecek!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Dünyanın en büyük kripto borsalarından biri olan Coinbase, bugün yaptığı bir açıklamada Hindistan‘daki kullanıcılara kripto ticaret hizmetlerini sunacağını duyurdu.

Hindistan’ın teknoloji merkezi Bengaluru’daki bir etkinlikte yapılan açıklamaya göre Borsa artık Hindistan’da aktif olacak.

Ticaret hacmine göre dünyanın en büyük ikinci borsası olan Coinbase’in bu açıklaması tam da Hindistan’ın yeni kripto vergilerini açıkladığı bir zamanda geldi.

Son birkaç haftadır Hindistan’da bulunan Coinbase kurucu ortağı ve CEO’su Brian Armstrong, şirketin Hindistan’da uzun vadeli bir yatırım yaptığını açıkladı.

Hatırlanacak olursa 1 Nisan’da yürürlüğe giren yasaya göre kripto işlemlerinden elde edilen karlar üzerinden %30’luk bir vergi alınması kararlaştırılmıştı.

Yeni vergi yasasının kripto kullanımına gölge düşüreceğinin farkında olan Armstrong ise

Bu teknolojiyi getirmenin doğrudan bir atış olmayacağını biliyoruz. Tam olarak nasıl gelişeceğini bilmiyoruz. Ancak banka ortaklarıyla, düzenleyicilerle, en önemlisi Hint halkıyla çalışmaya kararlıyız çünkü kripto para birimine gerçek bir ilgi kıvılcımı gösterdiler ve bu hizmetlerin ve ürünlerin bazılarına erişmek için gerçek bir istek var.

dedi.

Armstrong ayrıca “Hindistan, UPI ile büyük bir isteklilik gösterdi.” dedi. Chatterjee ise UPI’yi kurmanın kripto satın almanın ilk adımı olacağını açıkladı. Chatterjee ayrıca Coinbase’in Polygon, CoinDCX, CoinSwitch de dahil olmak üzere Hindistan’daki 10’dan fazla şirkete 150 milyon doların üzerinde yatırım yaptığını açıkladı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları