binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriEthereumCoinbase'den Ethereum'a Destek! " ETH Menkul Kıymet Değil, Emtiadır, İşte Delilleri!"

Coinbase’den Ethereum’a Destek! ” ETH Menkul Kıymet Değil, Emtiadır, İşte Delilleri!”

Coinbase'in Baş Hukuk Sorumlusu Paul Grewal, Ethereum'un bir menkul kıymet değil, emtia olduğunu belirtti ve SEC'e tepki gösterdi.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Mayıs ayında Ethereum ETF’lerinin onaylanacağına dair beklenti azalırken hatta artık SEC’in Mayıs ayında onaylamaması beklenirken SEC’in ETH’yi bir menkul kıymet olarak sınıflandıracağı yönünde haberler çıktı.

Kripto piyasasının önemli isimleri SEC’in ETH sınıflandırmasına karşı çıkarken bir tepki de Coinbase’den geldi.

Bu noktada Coinbase’in Baş Hukuk Sorumlusu Paul Grewal, Ethereum’un hem SEC hem de CFTC tarafından bir emtia olarak önceden kabul edildiğine işaret ederek SEC’i Ethereum ETF’lerini engellememeye çağırdı.

X hesabından uzun bir paylaşım yapan Grewal, ETH hakkında yanlış bilgiler olduğuna dikkat çekti. Grewal ayrıca Ethereum’un 2015’teki başlangıcından bu yana milyonlarca Amerikalı tarafından satın alındığını ve kripto para ekosisteminde önemli bir rolü olduğunu vurguladı.

Etheruem’un bir menkul kıymet değil, bir emtia olduğunu bir kez daha hatırlatan Grewal, bu durumun aslında hem SEC hem de CFTC tarafından kabul edildiğini belirtti.

Bu noktada Grewal, SEC başkanı Gary Gensler ve eski SEC üyelerinin önceki konuşmalarında ETH’nin menkul kıymet olmadığını doğruladığını belirtti.

” ETH ETF’leri hakkında bir karar beklerken yine ETH yanlış bilgisiyle karşı karşıyayız. Tamam şimdi Ethereum hakkındaki bazı temel gerçeklerden bahsedelim.

Milyonlarca Amerikalı ETH’ye sahip; 2015 lansmanından bu yana kripto için hayati önem taşıyor; ve ETH bir menkul kıymet değil, bir emtiadır.

Eski. A. Kıdemli SEC yetkilileri ETH’nin bir menkul kıymet olmadığını söylediler, bkz. örneğin SEC Kurumsal Finans Direktörü Hinman’ın açıklaması.

SEC Başkanı olmadan önce Gary Gensler de, Kongre önünde ETH’nin bir menkul kıymet olmadığını bizzat ifade etmişti, onun ifadesine bakınız.

Ayrıca CFTC ve federal mahkemeler de ETH’nin bir emtia olduğunu tutarlı bir şekilde doğruladı.

Sonuç olarak SEC’in ETH ETF başvurularını reddetmek için iyi bir nedeni yok. Ve SEC’in defalarca onayladığı ETH’nin köklü düzenleyici statüsünü sorgulayarak bir tane icat etmeye çalışmayacaklarını umuyoruz. Kanun bu şekilde işlemiyor. Ve Amerikalılar daha iyisini hak ediyor. “

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail