BorsaHaberler

Coinbase’den Önemli Değişiklik: Yıllardır Devam Eden Bir Kripto Hizmeti Sona Erdiriliyor!

Kripto para borsası Coinbase, yıllardır süregelen bir platformun bundan böyle rafa kaldırılacağını takipçileriyle paylaştı.

ABD’nin en büyük kripto para borsalarından biri olan Coinbase, yatırımcı odaklı “Coinbase Pro” ürününü, “gelişmiş trade” olarak adlandırılan bir borsa hizmeti ile değiştireceğini bildirdi.

Coinbase Pro’nun Yerine ‘Gelişmiş Trade’ Versiyonu Gelecek

Paylaşılan blog yazısında söz konusu tedavülden kalkmanın bu yılın geç döneminde yaşanacağı açıklandı.

Şu anda masaüstü versiyonunda bulunan fakat mobil versiyonda bulunmayan “gelişmiş trade” hizmeti, kullanıcıların fonlarını Pro versiyondan yeni versiyona taşımaları çağrısında bulunuyor.

Hareket, borsaların mevcut pazardaki kullanıcılar için yarıştığı sırada geldi; Binance.US Çarşamba günü erken saatlerde Bitcoin işlemlerinde işlem ücretlerini kaldırdığını duyurmuştu.

Kullanıcılar Kripto Para Borsasının Pro Versiyonundaki Ayrıcalıkların Farkında Değildi

Kripto para borsasının son hamlesinin amacı, normalde farklı bir URL adresinde yer alan ve kendisine ait ayrı bir uygulaması bulunan Pro versiyonundaki daha düşük ücretlerin farkında olmayan bireysel yatırımcılara daha fazla erişilebilirlik tanımak olarak belirlendi.

Bununla birlikte, erişilebilirlik dışında, değişikliğin Coinbase’de ticaret yapma üzerinde çok az işlevsel etkisi var gibi görünüyor.

Blog yazısında, “gelşimiş trade” özelliğinin Coinbase borsa emir defteriyle doğrudan etkileşime girdiği için ücret yapısı ve işlem gerçekleştirme açısından “Pro”yu yansıttığı belirtildi.

Coinbase, eskiden GDAX olarak bilinen Coinbase Pro için sona yaklaşırken önümüzdeki aylarda Gelişmiş Trade kısmı için daha fazla özellik sunma sözü verdi. Blog gönderisine göre, mobil hizmetler de çalışmalar arasında yer alıyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu