binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriBorsaCoinbase'in Ardından Binance de SEC'e Dava Açacak Mı? Kaynak Cevapladı!

Coinbase’in Ardından Binance de SEC’e Dava Açacak Mı? Kaynak Cevapladı!

Coinbase'in SEC'e dava açmasının ardından kripto para borsası Binance tarafından da benzer bir hamle gelecek mi?

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Kripto para borsası Binance’e yakın bir kaynak, şirketin Coinbase’in yaptığına benzer bir şekilde ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) dava açma niyetinde olup olmadığına cevap verdi.

Şirkete yakın kaynağa göre, kripto para borsası Binance, Coinbase’in ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) karşı açtığı davayı destekliyor, ancak şu anda davaya katılmayı planlamıyor.

Binance, Coinbase’in SEC’e Açtığı Davaya Dahil Olması Durumunda Ters Etki Yaşatmaktan Korkuyor

Coinbase bugün SEC’e karşı yasal işlem başlatarak, federal bir yargıçtan kurumu Coinbase’in Temmuz 2022’de mevcut menkul kıymetler düzenleme süreçlerinin kripto sektörünü de kapsayacak şekilde genişletilip genişletilemeyeceğine ilişkin dilekçesine vereceği yanıtı paylaşmaya zorlamasını istemişti.

İşlem hacmine göre dünyanın en büyük kripto borsası olan Binance’e yakın bir kaynak, şirketin liderliğinin Coinbase’i ve ABD kripto düzenlemelerine “mantık ve açıklık” getirme çabalarını “son derece destekleyici” olduğunu söyledi.

İlgili Haber  Son Dakika: Binance, Voyager'ı Satın Almaktan Vazgeçtiğini Bildirdi!

Bununla birlikte kaynak, Binance’in hala rakibi FTX tarafından Binance’in CEO’su Changpeng Zhao’yu Çinli bir komünist olarak göstermeye ve Washington DC’deki güvenilirliğini zayıflatmaya çalışan önceki saldırıların sonuçlarıyla uğraştığını da sözlerine ekledi.

Kaynak, Binance’in bu noktada davaya dahil olmasının “ters etki” yaşatabileceğinden korktuğunu ve dünya çapında çeşitli bölgelerdeki kendi düzenleyici sorunlarını çözmeye odaklanmayı tercih ettiğini söyledi. Binance, uyumluluk ve tüketici koruma uygulamaları nedeniyle İngiltere, Japonya, Almanya ve Singapur gibi ülkelerdeki düzenleyicilerin artan incelemesi ve baskısıyla karşı karşıya kalmıştı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail