Haberler

Coronavirüs En Çok Onlara Yaradı!

Kişisel servetleri tüm dünyaya yardım etmeye yetecek boyutta!

Dünyayı etkisi altına alan ve birçok kişinin büyük zarara uğramasına ve hatta iflas etmesine yol açan pandemi krizi, Bloomberg Milyarderler Endeksi’ne göre dünyanın en zengin 500 kişisinin ekmeğine yağ sürmüş gözüküyor! Öyle ki söz konusu kişilerin toplam serveti salgın sonrası 1,8 trilyon dolarlık bir artışla 7,6 trilyon doları buldu. Bu yükseliş listedeki en zengin 500 kişinin bu zamana kadarki en hızlı kar elde ettiği yıl olarak kayıtlara geçmiş oldu.

Son sıralamaya göre ezberler bozulmadı ve ilk sırada Amazon’un sahibi olan Jeff Bezos, 1.liği yine kimselere kaptırmadı. Elon Musk ise servetini 169,7 milyar dolara çıkarmayı başararak 2.lik tahtına oturdu.

100 Milyondan Fazla Amerikalıya Yeter!

Söz konusu ikilinin toplam servetinin 100 milyondan fazla Amerikalıya 2.000 dolarlık yardım çekini sağlamaya yetecek boyutta olması ikilinin toplam servetinin büyüklüğünü gözler önüne seriyor.

Bill Gates 3. Sırada!

Listenin 3. sırasında ise özellikle pandemi sürecinde adını sıkça duymaya alıştığımız bir isim yer alıyor: Bill Gates! Microsoft’un kurucu ortağı Bill Gates’in servetinin pandeminin başından bu yana aşağı yukarı 20 milyar dolar artırdığı biliniyor.

Aralarında Bir Türk De Var!

Listenin devamında ise Mark Zuckerberg, Warren Buffett ve Lary Page gibi isimlerin dışında bir Türk de yer alıyor. ABD’li Pfizer şirketiyle Covid-19 aşını geliştiren Almanya merkezli BioNTech şirketinin hissedarlarından olan Prof. Dr. Uğur Şahin’in de bu listede yer alması büyük önem arz ediyor. Şahin’in bu gelişme sonrası servetinin 5 milyar doları aştığı tahmin ediliyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu