Kripto HaberleriHaberlerCoronavirüs Kaynaklı Kriz Dünyanın En Zenginlerinin Servetlerine Servet Kattı!

Coronavirüs Kaynaklı Kriz Dünyanın En Zenginlerinin Servetlerine Servet Kattı!

Takip et

Forbes’un yaptığı son değerlendirmeye göre dünyanın ilk 25 milyarderi servetine servet katarak 2 ayda 255 milyar dolar kazandı. Listede yer alan isimlerin serveti dünyadaki toplam servetin yüzde 16’sına karşılık geliyor.

Servetini en fazla artıran isimlerin başında ise Facebook CEO’su Mark Zuckerberg yer alıyor. 22 Mayıs’ta rekor seviyeye ulaşan Facebook hisseleri pandeminin ortaya çıktığı ilk dönemden bu aya -yaklaşık 2 aylık süreçte- yüzde 60 oranında artış gösterdi. Şirket hisselerinin bu kadar değerlenmesi Zuckerberg’in geçen ay yayınlanan milyarderler listesindeki yerini de 7.likten 4.lüğe taşıdı. Ünlü ismin kişisel serveti 86,5 milyar dolara ulaştı.

Söz konusu listeye göre Facebook’tan sonra en çok kar sağlayan 2. şirket ise e-ticaret devi Amazon oldu. Şirket hisseleri 23 Mart’tan bu yana yüzde 29’luk bir artış gösterdi. Şirketin kurucu CEO’su Jeff Bezos, servetini yüzde 30 artırarak 146,9 milyar dolara çıkardı ve dünyanın en zenginleri listesindeki 1.liğini yine kimseye kaptırmadı.

Çin’in ikinci en büyük çevrim içi pazarı Pinduoduo’nun hisseleri yine 23 Mart’tan bu yana 2 katı bir artış göstererek şirketin kurucu CEO’sunu Çin’in en zengin 3. kişisi haline getirdi.

Pandemi kaynaklı krizin birçok insanın işsiz kalmasına sebep olduğu düşünülürse listede yer alan ilk 25 kişinin servetinde 23 Mart’tan beri hiç düşüş yaşanmamış olması da dünya ekonomisindeki adaletsizliğin ne kadar büyük olduğunu ortaya koyuyor. ABD’deki işsizlik maaşı taleplerinin marttan beri 39 milyona ulaşması durumun ciddiyetini daha da gözler önüne sermesi bakımından son derece önemli.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları