Bitcoin MadenciliğiHaberler

Coronavirüs Kripto Madencilik Şirketlerini Olumsuz Etkilemeye Devam Ediyor

Bitfarms geçici bir süre için işçi sayısında azalmaya gideceğini duyurdu.

Coronavirüs sebebiyle dünyanın birçok yerindeki şirket ve iş yeri kepenk kapatırken ve binlerce kişi işsizlikle mücadele ederken bu durumdan kripto para madencilik şirketleri de nasibini alıyor. Kanadalı Blockchain altyapı ve madencilik firması Bitfarms pandemi nedeniyle personel sayısını geçici olarak düşürme yoluna gideceğini duyurdu.

Kanada’nın TSX Girişim Borsası’nda işlem gören şirketin idari masraflarında yüzde 20 ila 25 küçülmeye gitmeyi hedefleyen idari yönetim, aldıkları bir dizi önlemle uzun vadede karlılık oranlarını artırabileceklerini ve bu yolla söz konusu kriz ortamından en az hasarla çıkabileceklerini dile getirdi.

Şirket yetkilileri yaptıkları son açıklama ile devletin belirlediği çerçeveler dahilinde personel sayısını azaltacaklarını ifade ediyorlar. Alınan kararın virüsün yayılma alanını sınırlandıracağını ve bu noktada pandemiyle mücadelede önemli bir ilerleme kaydedileceğini belirten Bitfarms, geçici bir süre için işten çıkardığı personelleriyle nasıl bir anlaşma yaptıklarını henüz açıklamış değil.

Bitfarms gibi şirketlerin yanı sıra bazı madencilik şirketleri salgından en az hasarla etkilenmeyi başarmış durumda hatta Argo Blockchain gibi bazı şirketlerin söz konusu durumdan sıyrılarak Bitcoin madenciliğinde kendi rekorunu bile kırdığı da ayrı bir durum olarak karşımıza çıkıyor.

Bununla birlikte virüsün yanı sıra yaklaşan Bitcoin yarılanmasının da madencileri büyük ölçüde zorlayacağı da bilinen bir gerçek. Bilindiği gibi yarılanmanın etkisiyle madencilik ödülleri yarı yarıya inecek ve durum da şirketlerin karlılık oranını büyük ölçüde aşağı çekecek.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu