Haberler

Craig Wright Davasında Son Gelişme!

Hakim, Wright'ın Dave Kleiman'a tazminat ödemesi hükmünden vazgeçti.

Bilindiği gibi bir süre önce Amerika Birleşik Devletleri’nde Craig Wright ile eski iş ortağı David Kleiman arasında devam eden 1,1 milyon Bitcoin’lik dava hakim Bruce Reinhart’ın kararıyla sonuca bağlanmış ve Wright’ın sahip olduğu Bitcoin’lerin yarısını Kleiman’ın varislerine vermesi uygun görülmüştü ancak Yargıç Beth Bloom bu kararı eldeki belgeler ışığında geçersiz kıldı.

Bruce Reinhart, Wright’ın geçen senenin ağustos ayında belgede sahtecilik yapmak ve yalan şahitlikte bulunmakla suçlu bulunmasına karar verdi ve Kleiman ile beraber yaptıkları iddia edilen madencilik faaliyetlerinden elde ettikleri 1 milyonun üzerindeki Bitcoin’in yüzde 50’sini Kleiman’a ödemesini uygun buldu.

Ancak son duruşmada karar tersi yönde işledi ve Wright’ın sahip olduğu Bitcoin’lerin Kleiman ile olan ortaklıkları ile herhangi bir alakası olmadığına hüküm verildi ve önceki karar geçersiz kılındı.

Bununla birlikte mahkeme Wright’ın Kleiman’a karşı iyi niyet gösterisinde bulunmadığına hükmederek Kleiman’ın varislerinin avukat masraflarının karşılanmasına karar verdi. Böylelikle Wright, Btcoin’lerini paylaşmaktan kurtuldu ancak 658 bin dolarlık adli masrafın ödenmesinden de kaçamadı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu