Haberler

Crispin Odey: “Hükumetler, Krizle Mücadelede Başarısız Olursa Bireysel Altın Mülkiyetini Yasaklayabilir!”

Avrupa'nın önde gelen hedge fonu yöneticilerinden Odey, pandemi ile mücadele noktasında hükumetleri sert sözlerle eleştirdi.

Coronavirüs pandemisinin önde gelen dünya ekonomileri üzerindeki etkilerini değerlendiren hedge fonu yöneticilerinden Crispin Odey, hükumetlerin enflasyon kontrolünü dengede tutamamaları halinde bireysel altın mülkiyetini yasaklayabileceğini belirtti.

Merkez bankalarının pandemi ile mücadele politikalarını sert bir şekilde eleştirenler arasında yer alan Odey, pandemi kaynaklı krizle mücadele ettiğimiz şu dönemi 1930’lardaki “Büyük Buhran” ile kıyaslayarak merkez bankalarının enflasyonu kontrol altına almakta yetersiz kalacağını iddia etti ve yöneticilerin büyük kriz dönemlerinde son çare olarak paralarını değersizleştirme yoluna gittiklerinin tarihte bir sürü örnekleri olduğunu belirtti.

Odey’e göre enflasyon oranı 15 ay içinde yüzde 5 ila 15 arasında olacak ve bu durum uzun vadeli tahviller ve büyüme ile ilişkili hisse senetlerini olumsuz etkileyecek.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu