Kripto HaberleriAltcoinCryptoQuant Binance Çekimlerini Değerlendirdi!

CryptoQuant Binance Çekimlerini Değerlendirdi!

CryptoQuant, Binance'den yapılan para çekme işlemlerinin tarihsel normal seviyeler dahilinde olduğunu söyledi.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

SEC‘in Binance‘e açtığı dava sonrasında Bitcoin ve altcoinlerde düşüşler yaşanırken yatırımcılar bir yandan Binance’den paralarını çekme telaşı içine girdi.

Nansen’in verilerine göre Binance’den para çekimleri artarken borsadan gerçekleşen çıkışlar 24 saat içerisinde 719 milyon dolara ulaştı.

Nansen verileri ayrıca Binance’in dava haberinden sonraki bir saat içinde yaklaşık 69 milyon dolarlık net çıkışa maruz kaldığını gösteriyor.

Nansen verileri ayrıca Binance’in stablecoin dengesinin sağlıklı kaldığını da gösteriyor. Zira borsanın şu anda 8 milyar doların üzerinde bir stablecoin bakiyesi bulunuyor. Binance‘den sonra en büyük stablecoin rezervine sahip olan kripto para borsası olan OKX’in bakiyesi 4 milyar dolar civarında.

Binance’den gerçekleşen para çıkışlarını yorumlayan kripto analiz platformu CryptoQuant Twitter hesabından yaptığı paylaşımında para çekme işlemlerinin tarihsel normal seviyeler dahilinde olduğunu söyledi.

Binance’in SEC dava duyurusundan sonra büyük Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) çıkışları yaşadığını belirten CryptoQuant, ” para çekme işlemleri benzeri görülmemiş ve büyük miktarda olsa da Binance’in rezervlerinin yalnızca küçük bir miktarını yansıtıyor.” dedi.

CFTC’nin Binance’e açtığı dava ile SEC davasını kıyaslayan CryptoQuant şunları yazdı:

“SEC davasından sonra yaşanan net çıkışlar, CFTC’nin Mart 2023’te Binance’e dava açtığı zamandan daha önemli.

Ancak, şimdiye kadarki net çıkışlar, borsanın diğer stres veya düzenleyici FUD dönemlerinde yaşadığından daha küçük boyutta.

Ayrıca, bu net çıkışlar borsadaki rezerv düzeyine göre küçük kalıyor.

Stablecoinlere bakıldığında ise Binance’teki rezervler Aralık 2022’de 24,5 milyar dolardan 8 milyar dolara önemli ölçüde düşüyor. Bu düşüş BUSD’ye karşı yaptırımın bir sonucudur.

SEC dava duyurusundan sonra Bitcoin, Ethereum yada Stablecoin gibi kripto para çekmek isteyen kullanıcı işlemlerinin toplam miktarı arttı, ancak bunlar hala tarihi normal seviyeler içinde bulunuyor.”

Bilindiği üzere SEC Binance ve CEO’su CZ’ye federal menkul kıymetler yasalarını ihlal ettikleri iddiasıyla dava açtı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Piyasa Değeri

Detay