HaberlerNFT

Cumhurbaşkanı Erdoğan NFT’ler Hakkında Konuştu! “Damgamızı Vurduk!”

"Artık Turkey yok, Türkiye var" diyen Erdoğan konuşması sırasında NFT'lere de değindi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün Türksat’ın Gölbaşı yerleşkesinde gerçekleştirilen  5B Uydusu Hizmete Alma Töreni’ne katıldı.

“Artık Turkey yok, Türkiye var” diyen Erdoğan konuşması sırasında NFT’lere de değindi.

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz aylarda NFT‘lerin Türkçe karşılığının “Nitelikli Fikri Tapu” olmasına karar verilmişti. Bu konuya değinen Erdoğan, “geleceğin teknolojilerine kendi damgamızı vuruyoruz.” dedi.

“Vatandaşlarımız eskiden saatlerce, günlerce, haftalarca uğraşarak alabildikleri hizmete, artık elektronik devlet üzerinden saniyeler içinde erişebiliyor. Nitelikli fikri tapu diye Türkçeleştirdiğimiz NFT gibi kavramsal hale getirdiklerimizle geleceğin teknolojilerine kendi damgamızı vuruyoruz.”

NFT “Nitelikli Fikri Tapu”

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Nisan ayında TDK ile koordineli çalışmaları sonucunda NFT’nin Türkçe karşılığına öneri getirdi. Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Dr. Ali Taha Koç, artık NFT’nin Türkçe karşılığını “Nitelikli Fikrî Tapu” olarak kullanmayı düşündüklerini açıkladı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu