Kripto HaberleriAltcoinCumhurbaşkanlığı Blockchain Duyurusu Yaptı: Tarih Verdi, Bu Altcoini Etiketledi!

Cumhurbaşkanlığı Blockchain Duyurusu Yaptı: Tarih Verdi, Bu Altcoini Etiketledi!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi, daha önce yaptığı “Blockchain Hackathonu” hakkında yeni bir Tweet attı ve bu kez tarih verdi.

Cumhurbaşkanlığı’nın Blockchain Etkinliği İçin Başvurular 28 Eylül’de Başlıyor

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi’nin resmi Twitter hesabından atılan Tweet’te, “Dijital Türkiye Blokzincir Hackathonu” için başvuruların 28 Eylül tarihinde başlayacağı bildirildi:

“Bu yıl ilk kez düzenlenecek ve @ekapi hizmetleri temasıyla gerçekleştirilecek olan ❝Dijital Türkiye #Blokzincir Hackathonu❞ için başvurular 28 Eylül’de http://digiathon.com’da başlıyor.”

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi, attığı Tweet’inde Avalanche (AVAX) altcoinini etiketlemesiyle de dikkat çekti. Bunun ardından Avalanche Türkiye resmi Twitter hesabından da konuyla ilgili açıklama geldi.

Avalanche’in yaptığı açıklamaya göre etkinlikte AVAX temelli ödüller dağıtılacak:

“Katılımcıların blokzincir becerileri ile, e-Devlet Kapısı (@ekapi) hizmetlerine dijital ve yenilikçi çözümler geliştirmeleri vasıtasıyla “Milli Teknoloji Hamlesi”ne katkıda bulunmasının amaçlandığı etkinlikte, AVAX temelli çeşitli ödüller dağıtılacak.”

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi, söz konusu etkinliğin duyurusunu geçtiğimiz hafta şu şekilde yapmıştı:

“Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi olarak gençlerimiz başta olmak üzere teknolojiye ilgi duyan tüm vatandaşlarımızın ilgisini geleceğin teknolojilerinden biri olarak gördüğümüz blok zincire çekmeyi hedefleyen projelerimize bir yenisini daha ekliyoruz.

Araştıran geliştiren ve en önemlisi de üreten bir Türkiye olma yolunda yenilikçi teknolojilerde biz de varız.

Kamu ve Üniversitelere sunacağımız teknik alt yapıyla yenilikçi blok zinciri projelerinin önünü açmayı hedefliyoruz.

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi lokalinde açılması planlanan test ağından dilediğiniz gibi faydalanabileceksiniz.

Bu projenin ilk adımı ise Digiathon2022.

“Dijital Türkiye” sloganıyla çıktığımız yolda blok zinciri becerilerinizle e-devlet kapısı hizmetlerine dijital ve yenilikçi çözümler geliştirerek milli teknoloji hamlesine katkıda bulunmak istiyorsanız sizi Dijital Türkiye Blokzincir Hackathonu’na davet ediyoruz.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

2 YORUMLAR

Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

2 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim

Ellerinde yerli güzel bir blokchane li bi proje var gitmişler avaxla anlaşıyorlar,bunlardan adam olmaz

Adam

Cryptoleaks deki haberleri hatırlayın. Puzzle ı tamamlayın.

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Piyasa Değeri

Detay