coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinCumhuriyetçilerin SEC Başkanına Gönderdiği Kripto Para Mektubu Ortaya Çıktı! Gensler Suçlandı!

Cumhuriyetçilerin SEC Başkanına Gönderdiği Kripto Para Mektubu Ortaya Çıktı! Gensler Suçlandı!

ABD'li senatörler SEC Başkanı Gary Gensler'in kripto para yaklaşımını eleştirdi.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

SEC Başkanı Gary Gensler, Temsilciler Meclisi Mali Hizmetler Komitesi önünde kripto paralar hakkında konuştu.

İlgili Haber  ABD Kongresi'nde Ethereum Tartışması! İşte Gensler'ın Açıklamaları!

Ethereum (ETH) hakkında gelen soruları yanıtsız bırakan ya da net bir cevap veremeyen Gensler’e konuşma öncesinde bazı ABD senatörleri tarafından mektuplar yazıldı.

İlk mektup Temsilciler Meclisi Mali Hizmetler Komitesi başkanı Patrick McHenry liderliğinde cumhuriyetçi senatörler tarafından, ikinci mektup ise senatörler Tom Emmer ve French Hill tarafından yazıldı.

McHenry liderliğindeki senatörler yazdığı mektupta SEC’in kripto para yaklaşımı hakkında eleştirilerini dile getirdi.

Senatörler Gensler’in kripto para şirketlerine karşı yaklaşımının mevcut yasalarla uyumlu olmadığını söyledi.

Senatörler ayrıca, SEC’in kripto para sektörüne yaklaşımın yatırımcılara zarar verdiğini belirterek bu yaklaşımın bir bütün olarak ekonomiye zarar verdiğini ve kripto para teknolojisinin benzersiz faydalarının fark edilmesini engellediğini belirtti.

Senatörler ayrıca SEC’in ve başkan Gensler’ın kripto piyasası için açık kurallar koyma konusunda çelişki davrandığını ifade etti:

“SEC başkanı olarak, dijital varlık ticaret platformlarının mevcut yasa ve düzenlemelere tam olarak uymadığını kabul ettiniz.

Ulusal Menkul Kıymetler Borsası düzenlemelerinin kripto para borsaları içinde geçerli olduğunu belirterek borsaları kayıt olmaya çağırdınız ancak kripto borsalarının kaydolmasına izin veren bir yol sağlamada da başarısız oldunuz.”

Senatörler son olarak SEC’in “kayıt olun” çağrısının kasıtlı olarak yanlış yönlendirmesi olduğunu iddia ederek şunları yazdı:

“Kripto sektörü için açık kurallar olmadan, firmalara ‘gelip kaydolmaları’ yönündeki baskınız, SEC’in var olmayan kayıt sürecinin kasıtlı olarak yanlış beyanıdır.

Kendisini tescil ettirenlerin olmamasından sorumlu tutulacak tek varlık SEC’in kendisidir.”

Senatörler SEC’i, yenilikçi teknolojilerin ve yatırımcıların hak ettikleri düzenleyici netliğe ve korumalara sahip olmalarını sağlamak için Kongre ile birlikte çalışmalaya çağırdı.

Tom Emmer ve French Hıll tarafından ele alınan mektupta da SEC ve Başkan Gensler’ın kriptoya yaklaşımı eleştirildi.

Gensler’ın kriptonun düzenlenmesi konusundaki ikiyüzlü davrandığını belirten Emmer ve Hıll, Gensler’ın ayrıca spot Bitcoin (BTC) ETF’i konusunda tutarsız olduğunu söyledi.

“SEC’in kripto para düzenlemesine yaklaşımı kabul edilemez. Zira SEC’in spot Bitcoin ETF’ini onaylamayı reddetmesinin ardındaki mantık tutarsız görünüyor.

Başkan Gensler, ABD’de ticaretine izin verdiği Bitcoin vadeli ETP’leri ile Amerikan halkının erişimini sürekli olarak reddettiği Bitcoin spot ETP’leri arasında düzenleyici tutarsızlık sergiledi.

SEC, piyasaya tutarlı bir muamele sağlamalıdır.

ABD’deki  perakende yatırımcılar, Başkan’ın tüm Bitcoin spot ETP başvurularını reddetme kararı nedeniyle daha da kötü durumda. SEC’in endişelerimize yanıt vermesini dört gözle bekliyoruz.”

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail