coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriHaberlerDev Finans Şirketi Artan Düzenleyici Baskısı Yüzünden Kripto Para Sektöründen Çıkacağını Açıkladı!

Dev Finans Şirketi Artan Düzenleyici Baskısı Yüzünden Kripto Para Sektöründen Çıkacağını Açıkladı!

San Francisco merkezli şirket SoFi Technologies Inc. bankacılık düzenleyicileri tarafından yapılan baskı nedeniyle kripto sektöründen çıkıyor.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

San Francisco merkezli şirket SoFi Technologies Inc. bankacılık düzenleyicileri tarafından  artan inceleme baskısı nedeniyle kripto para sektöründen çıkmaya hazırlanıyor.

SoFi Technologies Inc. Kripto Para Sektöründen Çıkıyor

Şirket kripto müşterilerine önümüzdeki haftalarda hesaplarını tasfiye etmeleri ya da kripto borsası ve cüzdan sağlayıcısı Blockchain.com’a geçmeleri gerektiğini söyledi.

SoFi, 12 yıl önce bir öğrenci kredisi finansman şirketi olarak başladı, o zamandan beri bir dizi başka sektöre genişledi ve Ocak 2022’de bir banka tüzüğü aldı.

Tüzüğün onaylanması, kripto işi için iki yıllık bir uygunluk süresine bağlıydı. Şirketin ya bunun için gerekli düzenleyici onayları alması ya da dijital varlık sektöründen çıkması gerekiyordu.

Ağustos ayında Federal Rezerv, kredi verenlerin dijital varlıklara katılımını incelemeyi hızlandırdığını söyledi. FED, Federal Deposit Insurance Corp. ve Para Birimi Denetçisi Ofisi Ocak ayında değişken varlık sınıfıyla ilgili endişeleri ayrıntılı olarak açıkladı.

Ayrıca FED bir kripto firmasının üye olma başvurusunu da reddetti.

İlgili Haber  Santiment Açıkladı: Bu Altcoinde En Büyük 200 Balina, Token Biriktirmeye Devam Ediyor!

Başlangıçta 2019’da kriptoya giren SoFi, sektörde yüksek profilli bir katılımcıydı, hatta geçen yıl Bitcoin Miami’de bir etkinliğe ev sahipliği yapmıştı.

Ancak SoFi’nin mali tablolarına göre, 30 Eylül’de sona eren üç ayda yaklaşık 6 milyon dolara ulaşan aracılıkla ilgili ücretlerle kripto ile ilgili tüm ücretleri içeren işinin önemli olmayan bir parçası oldu.

Elde tutulan dijital varlıklar 30 Eylül itibariyle toplam 139,4 milyon dolar. Bloomberg tarafından derlenen tahminlere göre SoFi’nin bu yıl 2 milyar dolar gelir bildirmesi bekleniyor.

SoFi’nin kripto müşterileri, Blockchain.com’a 19 Aralık’a kadar geçmeleri ya da coinlerini tasfiye etmeleri gerekiyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail