HaberlerKripto Para

Dev Finans Şirketi Charles Schwab, Kripto Para Sektörüne Gözüne Dikti

Pastadan pay kapma yarışında olan şirketler, birbiri ardınca adım atmaya devam ediyorlar.

Gelişen teknoloji ve pandemi sürecinin de etkisiyle giderek daha da gözde hale gelen kripto para sektörü, dünyanın önde gelen şirketlerinin iştahını kabartmaya devam ediyor. Birçok firmanın portföyüne kripto paraları da ekleme yoluna gitmesi piyasadaki rekabeti daha da kızıştırıyor.

Pastadan pay alma yarışında PayPal, JP Morgan ve Square gibi en güçlü rakiplere kafa tutmayı aklına koyan son şirket ise Charles Schwab oldu.

Hem bireysel hem de kurumsal müşterilere bankacılık, ticari bankacılık, elektronik ticaret platformu ve varlık yönetimi danışmanlık hizmetleri sunan ve 6.8 trilyon dolarlık varlığı yöneten çok uluslu bir Amerikan finans şirketi olan Charles Schwab’ın müşterilerine çeşitli kripto para birimleriyle hizmet sunmak için şirketlerle görüşme halinde olduğu biliniyor.

Eğer işler şirketin planladığı gibi giderse 2021’in sonuna kadar söz konusu hizmetlerin önü açılmış olacak. Dünya genelinde 30 milyon hesabı bulunan şirket, bu hamlesiyle sektörde söz sahibi olmayı hedeflemesiyle dünya devi şirketlerin yolundan gittiğini de kanıtlamış oldu. Bilindiği gibi ABD’li dev yatırım bankası Morgan Stanley ve yine ABD’nin en eski bankası olan BNY Mellon da kripto para sektörüne olan güvenlerini yaptıkları çeşitli ortaklık ve girişimlerle açıkça ortaya koymuşlardı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu