Kripto HaberleriAnalizDev Kripto Borsası 2023 Kripto Raporunu Yayınladı

Dev Kripto Borsası 2023 Kripto Raporunu Yayınladı

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Faiz artış hızının yavaşlamasıyla genel piyasada 2023 için beklentiler iyileşirken dev kripto para borsası Coinbase’in araştırma kolu Coinbase Institutional, gelecek yıla dair kripto piyasası beklentilerini yeni raporunda açıkladı.

Araştırmacılar ilk olarak Bitcoin, Ethereum ve diğer altcoinlerin durumuna değindi. Uzmanlara göre önümüzdeki yıl altcoinler için pek de parlak geçmeyecek. 2023’te kripto piyasası için yeni bir yükseliş başlasa bile BTC ve ETH’ın öne çıkması bekleniyor.

“Yatırımcıların altcoinlere olan talebinin bu yıl ciddi şekilde etkilendiğini düşünüyoruz. Azalan talebin 2023 yılında toparlanacağından pek emin değiliz.”

Ayı Piyasası Güven Sorunu Yüzünden Uzayabilir

Geçmiş verilere göre kriptoda yaşanan ayı piyasaları ortalama 18 ay sürdü. Coinbase uzmanları, gündemde geniş yer bulan son haberler nedeniyle bu sürenin 1-2 ay daha uzayabileceğine değindi. Ayı piyasasının 2022’nin ilk günlerinde başladığını düşünecek olursak uzmanların senaryosu mevcut durumun 2023 yazının sonlarına kadar devam etmesi üzerine.

“FTX borsasının iflası sektörde büyük bir güven kaybına yol açtı. Güven krizi, düşüş piyasasının uzamasına neden olabilir.”

Kripto, Geleneksel Varlıklarla Paralel Hareket Edecek

Coinbase Institutional’ın hazırladığı raporda kısa vadeli beklentiler de bulunuyor. Uzmanlar, FTX’in batmasıyla oluşan likidite azlığı nedeniyle 2023’ün ilk aylarında kripto paraların geleneksel piyasalar ile (altın, hisse senedi vs.) paralel hareket edeceğini tahmin ediyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları