coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriBorsaDev Kripto Para Borsası Kraken, Artık Hisse Senedi Alım Satım İşine de...

Dev Kripto Para Borsası Kraken, Artık Hisse Senedi Alım Satım İşine de Gireceğini Açıkladı!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Son dakika gelişmesine göre kripto para borsası Kraken, iş modelini kripto para ticaretine ek olarak hisse senedi ticaretini de içerecek şekilde genişletmeyi planlıyor.

12 yıllık bir kripto para borsası olan Kraken, hizmetlerini ABD’de listelenen hisse senetleri ve borsa yatırım fonları ticaretini içerecek şekilde genişletmeyi planlıyor. Bu, şirketin kripto para kökleri dışındaki ilk girişimi.

Kraken Securities adlı yeni kurulan bir bölüm tarafından geliştirilen yeni hizmet, başlangıçta ABD ve İngiltere’de sunulacak.

Şirket halihazırda Birleşik Krallık’ta gerekli düzenleyici izinlere sahip ve ABD’de Finansal Endüstri Düzenleme Kurumu’na bir aracılık lisansı için başvuruda bulundu. Bu yeni hizmetin lansmanının 2024 yılında yapılması hedefleniyor.

2011’de kurulan Kraken, kripto endüstrisinin en eski isimlerinden biri. Geçen yıl FTX’ten Celsius Network’e kadar pek çok şirketin çöküşüne tanıklık etmesi de dahil olmak üzere pek çok ayı piyasasını atlattı.

Hisse senetlerine yönelik bu hamle, Bitcoin’in 69.000 dolara yakın zirvesine ulaşmasından yaklaşık iki yıl sonra geldi.

Bu hamle Kraken’i, Robinhood Markets Inc. ve Public.com gibi sıfır komisyon uygulayan şirketlerle zaten kalabalık olan bir pazara sokuyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları