BorsaHaberlerKripto Para

Dev Kripto Para Soygununun İki Zanlısı Yakalandı!

Coincheck borsasının hacklenme olayıyla ilişkili suçlulardan birinin 24 milyon XEM'i elinde bulundurduğu ve toplamda 200 ayrı hesaba erişim sağladığı öğrenildi.

Japon kripto para borsası Coincheck’in 2018 yılında hack’lenmesiyle çöküşüne neden olan olayla ilişkili iki kişi yakalandı. Yetkililerce aktarılan bilgilere göre suçluların ele geçirilmesi, dark web’te yüzde 15 indirimle gerçekleştirilen XEM satışı ile mümkün oldu.

Japon polisinin sıkı çalışması neticesinde yakalanan iki zanlıdan birinin Osaka, diğerinin ise Hokkaidolu olduğu öğrenildi. Osakalı suçlunun 24 milyon XEM’i elinde bulundurduğu ve toplamda 200 ayrı hesaba erişim sağladığı öğrenildi.

Bilindiği gibi siber saldırı sonucunda iflas eden Coincheck borsası söz konusu olay akabinde Monex Group tarafından devralınmıştı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu