EthereumHaberler

Dev Meblağ Ethereum Ağı Madencilerine Bölüştürülecek!

Birkaç gün önce gerçekleşen ETH işlem ücreti dudak uçuklatmıştı. Şimdi o tutarın madenciler arasında bölüştürülmesi bekleniyor.

Bir süre önce gündemi meşgul eden 2,5 milyon dolarlık dev Ether işlem ücretinin akıbeti merak edilirken söz konusu meblağın madenciler arasında bölüştürüleceği haberi gündeme bomba gibi düştü.

Bilindiği gibi bir süre önce 0,55 ETH için 2,5 milyon dolarlık işlem ücreti ödenmişti. Olayın küçük bir dikkatsizlik mi yoksa kara para aklama eylemi mi olduğu tartışmaları bir süredir gündemdeydi. Söz konusu işlemin hata olduğunu düşünen SparkPool, ücreti dondurduğunu açıklamıştı ancak aradan 4 güne rağmen işlemi gerçekleştiren kişinin ortaya çıkmaması sebebiyle ilgili tutarın bloga katılmış bütün madenciler arasında bölüştürülmesine karar verildi.

Aradan geçen 4 günlük süreçte ilgili hizmeti kendisinin yaptığını belirten birkaç kişi çıksa da hiçbiri işlemi gerçekleştiren asıl kişi olduğunu kanıtlayamadı.

Tutar her ne kadar dev boyutlarda olsa da madenciler pastadan eşit pay alamayacaklar çünkü ETH güncel kurdan hesaplanırsa söz konusu meblağ Ethereum ağındaki bir günlük blok ödülüne karşılık gelecek ve
Etherchain’in Ethermine havuzu yüzde 21’lik bir hash oranı kontrol gücüne sahip olduğundan 2,5 milyon dolarlık tutarın ağın tamamına eşit bölünmesi mümkün olmayacak.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu