HaberlerKripto Para

dForce Hackerı Çaldığı Paranın Tamamını İade Etti!

Bilgisayar korsanının bu hareketi şaşkınlık yaşattı.

DeFi’ye yönelik gerçekleştirilen 2. hacker saldırısı sonucu 25 milyon dolar değerindeki kripto para hortumlanmış, ilgili olay büyük sansasyon yaşatmıştı. Sonrasında borsa yetkilileriyle irtibata geçmeye çalışan saldırgan çaldığı paraların bir kısmını teslim etti ve ardından da bu zamana kadar hiç yaşanmamış bir şey yaşandı: Saldırgan çalmış olduğu tüm paraları iade etti!

Ethereum‘un çöküşü sebebiyle zaten zor günler yaşayan DeFi piyasası, bu ikinci hackerlık olayı sonucunda büyük bir güven kaybı yaşadı. Yatırımcıların çoğunun bundan sonraki süreçte kendilerine nasıl bir yol haritası çizecekleri merak konusu.

İlk önce 2,78 ardından da 22 milyon dolarlık parayı iki taksit şeklinde iade eden bilgisayar korsanının DeFi yetkililerince uyarılan borsaların kara para aklanma ihtimaline karşı alarma geçmiş olması çalınan paralarla ne yapacağını bilememesi sebebiyle gerçekleşmiş olabilir.

Konuyla ilgili bir diğer neden ise saldırganın çaldığı paraları 1inch.exchange adlı kripto para borsasına aktarmasının ardından borsa çalışanlarının saldırganın IP adresini tespit ederek Singapur polis yetkililerine suç duyusunda bulunmaları da iddialar arasında.

Bununla birlikte “Leshner” isimli bazı Twitter kullanıcılarına göre söz konusu saldırı DeFi platformundaki bir güvenlik açığı nedeniyle çalıntı kod oluşması yüzünden gerçekleşti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu