Haberler

DHL Express Türkiye CEO’su, Türkiye’nin Lojistik Alanındaki Müthiş Yükselişini Değerlendirdi

Claus Lassen, Türkiye'nin 2018-2022 arasında e-ticarette en hızlı büyüyen 5 ülke arasında yer alacağını ifade etti.

DHL Express Türkiye CEO’su Claus Lassen, coronavirüs sebebiyle tüm dünyada yaşanan ekonomik sektenin her ülke gibi Türkiye’de de bazı zorlukları beraberinde getirdiğini ancak Türkiye’deki iş adamlarının zorlu koşullarda bile çalışmaya alışkın olmalarının içinde bulunduğumuz bu zor süreçte bile çalışma azimlerini azaltamadığının altını çizdi. Hatta bu süreci büyüme ve yeni ortaklıklar imzalama anlamında pozitif yönlü kullanan birçok KOBİ’nin olduğunu da belirten Lassen, uluslararası e-ticaretin giderek daha da önem kazandığını ve bu alanın uzun vadede Türkiye’deki şirketler için önemli bir büyüme fırsatı olduğunu dile getirdi.

Statista verilerine bakılacak olursa Türkiye 2018-2022 arasında yıllık yüzde 12 bileşik büyüme oranına sahip diyen Lassen, Türkiye’nin e-ticarette mükemmel bir yükselişini sürdürerek en hızlı büyüyen 5 ülke arasına gireceğinden emin konuştu.

Mayıs 2019’da yapılan DHL Uluslararası E-İhracat Konferansı’nda da aynı konu masaya yatırılmış, yine o zaman da Türkiye’nin; Meksika, Hindistan, Güney Afrika ve Endonezya ile birlikte e-ticarette en yüksek büyüme oranına sahip ilk 5 ülkeden biri olduğu belirtilmişti. Statista verilerine göre Türkiye o zamandan beri hala bu anlamda yükselişte olan ilk 5 ülke arasındaki yerini koruyor. Bakalım 2022 sonunda da öngörülen veriler gerçeği yansıtacak mı?

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu