Kripto HaberleriHaberlerDijital Dolar Vakfı, ABD'nin Dijital Para Birimi Hakkında 50 Sayfalık Bir Rapor...

Dijital Dolar Vakfı, ABD’nin Dijital Para Birimi Hakkında 50 Sayfalık Bir Rapor Hazırladı

Takip et

Dijital dolar tartışmaları sürerken konuyla ilgili açıklama yapanların sayısı da hızla çoğalıyor. En son Ripple CEO’su Brad Garlinghouse ABD’yi dijital dolar konusunda elini çabuk tutması için uyarmıştı. Şimdi de Commodity Futures Trading Commission’ın (CFTC) eski başkanı Chris Giancarlo, dijital dolar konusunda zamanın çoktan geldiğine inandığını belirtti.

2019 yılının Nisan ayında CFTC başkanlığından ayrıldıktan sonra bu yılın başlarında Dijital Dolar Vakfı’nı (DDV) kuran Giancarlo, DDV tarafından tam da bu amaçla oluşturulmuş bir tanıtım raporu yayınladığını ifade etti.

Proje kapsamında bireysel ekonomistlerin, iş liderlerinin, teknoloji uzmanlarının, yenilikçilerin, avukatların, akademisyenlerin, tüketici savunuculuğunun, insan hakları uzmanlarının ve etikçilerin katılımını sağlamak için bir “Danışma Grubu” oluşturulduğunu belirtti.

Hazırlanan 50 sayfalık raporda halihazırda bulunan ABD doları ile beraber bir dijital dolar önerisi sunuluyor. CBDC’nin genel özellikleri ve kullanım detayları hakkında bilgiler yer alıyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları