HaberlerKripto Para

Dijital Dolar Vakfı, ABD’nin Dijital Para Birimi Hakkında 50 Sayfalık Bir Rapor Hazırladı

Dijital Dolar Vakfı’nın kurucusu Chris Giancarlo, dijital dolar konusunda doğru zamanın geldiğine inanıyor.

Dijital dolar tartışmaları sürerken konuyla ilgili açıklama yapanların sayısı da hızla çoğalıyor. En son Ripple CEO’su Brad Garlinghouse ABD’yi dijital dolar konusunda elini çabuk tutması için uyarmıştı. Şimdi de Commodity Futures Trading Commission’ın (CFTC) eski başkanı Chris Giancarlo, dijital dolar konusunda zamanın çoktan geldiğine inandığını belirtti.

2019 yılının Nisan ayında CFTC başkanlığından ayrıldıktan sonra bu yılın başlarında Dijital Dolar Vakfı’nı (DDV) kuran Giancarlo, DDV tarafından tam da bu amaçla oluşturulmuş bir tanıtım raporu yayınladığını ifade etti.

Proje kapsamında bireysel ekonomistlerin, iş liderlerinin, teknoloji uzmanlarının, yenilikçilerin, avukatların, akademisyenlerin, tüketici savunuculuğunun, insan hakları uzmanlarının ve etikçilerin katılımını sağlamak için bir “Danışma Grubu” oluşturulduğunu belirtti.

Hazırlanan 50 sayfalık raporda halihazırda bulunan ABD doları ile beraber bir dijital dolar önerisi sunuluyor. CBDC’nin genel özellikleri ve kullanım detayları hakkında bilgiler yer alıyor.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Başa dön tuşu