HaberlerKripto Para

Dijital Yuan, Doların Tahtını Sarsabilir!

Sino Global Capital CEO’su konuyla ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Tüm dünyada CBDC yarışları sürerken hangi ülkenin ilk hamleyi yapacağı hala merak konusu. Bu konuda en cesur adımları atan ülkelerden biri olan Çin, dijital yuanla ilgili çalışmalarına devam ediyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan Sino Global Capital CEO’su Matthew Graham, piyasaya sürülmesi merakla beklenen dijital yuanın küresel dolar tabanlı ödeme sistemine ciddi bir rakip olacağını düşünüyor. Daha önce birçok analist ve traderın da belirttiği gibi Amerika’nın söz konusu yarışta Çin’in gerisinde kalmamak için elini çabuk tutması gerekiyor.

Olası bir dijital yuanın Bticoin’den ziyade dolar için bir risk unsuru olacağını dile getiren Sino Global Capital CEO’suna göre Swift, Chips ya da Fedwire gibi teknolojilerin artık miadı doldu. Bununla birlikte bu tür teknolojiler hem pahalı hem de çok yavaş. Bugüne dek piyasa hakimiyetini ellerinde bulunduran bu teknolojilerin artık yaşlandıklarını belirten CEO, bu durumun Çin için büyük bir fırsat olduğunu ve eğer bu fırsatı iyi değerlendirirse yerleşik Batı finansal sisteminin tahtını ciddi şekilde sarsacağını ifade etti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu