Kripto HaberleriDogecoinDogecoin Kurucusu, Elon Musk ile İlgili Videolar Nedeniyle Youtube'a Çağrı Yaptı!

Dogecoin Kurucusu, Elon Musk ile İlgili Videolar Nedeniyle Youtube’a Çağrı Yaptı!

Takip et

Dogecoin kurucu ortağı Jackson Palmer, yakın zamanda attığı bir tweet ile video barındırma devi YouTube’u Elon Musk ile ilgili dolandırıcılık canlı yayınlarını engelleyemediği için eleştirdi.

Palmer, sadece Elon Musk’ın adını aratarak çok sayıda dolandırıcılık yayını bulmayı başardığını söyledi.

Dogecoin Kurucusu, Youtube’un Gelir Kaybı Yaşamamak İçin Kripto Para Dolandırıcılık Videolarını Kaldırmadığını İddia Etti

Palmer, YouTube’un bu sorunla ilgili hiçbir şey yapmamasının gerçek nedeninin, Elon Musk’ın dolandırıcılık yayınlarını durdurmanın onu reklam gelirinden mahrum bırakması olduğuna dair bir teori duyduğunu söyledi. Dogecoin kurucu ortağı, “Eğer durum buysa bu gerçekten moral bozucu” dedi.

YouTube, dolandırıcılık reklamlarını durduramadığı için pek çok eleştiriyle karşı karşıya kaldı. Musk ve diğer önemli kişilerin yer aldığı sahte videolar şu anda binlerce kişi tarafından izleniyor.

Dolandırıcılar genellikle kurbanlarını, gerçek olamayacak kadar iyi vaatlerin yardımıyla kripto para göndermeye ikna etmeye çalışıyor.

İlgili Haber
Dogecoin ve Shiba Inu İçin Son Veriler Geldi: Amerikalılar Hala İki Meme Tokeni Seviyor Mu?

Palmer’ın belirttiği gibi, bu tür bazı dolandırıcılık videoları öneriler kenar çubuğunda da gösteriliyor.

Palmer, Ark Invest’ten Cathie Wood’un kendisini kullanan kripto para dolandırıcılığıyla mücadele etmek için henüz YouTube’la iletişime geçmemiş olmasını şaşırtıcı buluyor.

Blockchain şirketi Ripple, 2021 yılında Youtube ile anlaşmadan önce CEO Brad Garlinghouse’u konu alan dolandırıcılık videolarını kaldırmadığı için şirketi mahkemeye vermişti.

Benzer kripto para dolandırıcılığı girişimleri özellikle Twitter üzerinde de çok görülüyor. Elon Musk, Twitter üzerindeki bot hesapların sayısı nedeniyle şirketi satın almaktan vazgeçmişti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları