Kripto HaberleriDogecoinDogecoin'de Yükseliş Yaşanıyor! Analist Ralliyi Değerlendirdi: "Bu Seviyenin Üstünde Kapatması Lazım!"

Dogecoin’de Yükseliş Yaşanıyor! Analist Ralliyi Değerlendirdi: “Bu Seviyenin Üstünde Kapatması Lazım!”

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bir kripto para analisti ve trader olan Ali Martinez, Cumartesi günü attığı bir tweet’te Dogecoin’e ilişkin boğa eğilimli bakış açısını paylaştı.

Coin’in 12 saatlik grafiğinde yükselen bir üçgen formasyonu oluşturduğunu ve bunun tipik olarak bir boğa devam formasyonu olduğunu belirtti.

Martinez’e göre, Dogecoin 12 saatlik grafikte şu anda 0.078 dolar civarında olan 200 üssel hareketli ortalamanın (EMA) üzerinde kapanabilirse, 0.093 dolara doğru %20’lik bir yükselişi tetikleyebilir. Bu hedef, üçgenin yüksekliğinin ölçülmesi ve kırılma noktasına eklenmesiyle elde ediliyor.

Ancak Martinez, üçgenin alt sınırı olan 0.072 doların altına kalıcı bir düşüşün yükseliş senaryosunu geçersiz kılabileceği ve aşağı yönlü bir dönüş sinyali verebileceği konusunda da uyardı.

DOGE fiyatı bu yazının yazıldığı anlarda yaklaşık olarak 0.081 dolardan işlem görüyor. DOGE fiyatı ani bir rallinin içerisinde gibi görünüyor.

DOGE fiyatında yaşanan son yükselişi gösteren 24 saatlik grafik.

Martinez, Dogecoin’de boğa eğilimi gösteren tek analist değil. Bir başka popüler kripto trader ve influencer’ı olan Kaleo da Cumartesi günü Dogecoin’in birden fazla zaman diliminde yükselişe geçtiğini tweetledi. Coin’in yakında 0.15 dolara ulaşmasını beklediğini savundu.

Dogecoin, yazılım mühendisleri Billy Markus ve Jackson Palmer tarafından 2013 yılında bir “şaka” olarak üretilen ve o dönemde kripto para birimlerindeki çılgın spekülasyonlarla dalga geçen bir kripto para birimi.

DOGE, Litecoin’e dayanıyor, ancak daha hızlı işlemlere ve daha düşük ücretlere sahip. Scrypt adı verilen bir proof of work (PoW) algoritması kullanıyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları