Haberler

Donald Trump’ın Fotoğrafları NFT İle Açık Artırmada!

Trump NFT'leri hisseleri ikiye katladı!

NFT ya da tam açılımıyla “non-fungible token” ismi son zamanlarda sık sık karşımıza çıkıyor. Artık ekonomi ve sanat dünyasının iyice aşina hale geldiği NFT’ler gündemdeki taze haber akışının içinde yer almaya devam ediyor.

Kimi eserlere milyonlarca dolar ödenirken birçok ünlü isim NFT satışıyla servetine servet ekliyor. Hal böyle olunca da NFT’lerle ilgili haberler hep rağbet görmeyi sürdürüyor. Yıllık hacmi 2,5 milyar dolara ulaşan NFT’ler;  görsel ya da işitsel varlıkların (resim, ses dosyası ya da videolar) dijital varlık karşılıkları olarak da nitelendirilebilir.

Konuyla ilgili en dikkat çekici haberlerden biriyse şüphesiz ABD Başkanı Donald Trump’ın üç fotoğrafından oluşan bir NFT serisi. Creatd Inc. hisseleri, şirketin OG Gallery bölümünün NFT sanatını piyasaya sürdüğünü açıklamasının ardından premarket işlemlerinde 2’ye katlanarak 8.34 dolara ulaştı.

Şirket, fotoğrafların ilk olarak Genel Medya CEO’su Bob Guccione’nin alacaklılarından satın alınan bir koleksiyonda Creatd kurucusu ve eş İcra Kurulu Başkanı Jeremy Frommer tarafından ortaya çıkarıldığını belirtti. Trump fotoğrafı NFT için istenen fiyatın 240 Ethereum veya mevcut Ethereum oranlarında yaklaşık 990.000 dolar olduğu ifade edildi.

Şirketten yapılan açıklamada, alıcının fotoğrafın orijinal yüksek çözünürlüklü JPG’sinin yanı sıra fotoğrafın yaldızlı bir çerçevedeki büyük ölçekli 1/1 baskısını da alacağı ve bunların tümünün OG Collection kürasyon ekibi tarafından doğrulanacağı belirtildi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu