HaberlerKripto Para

Dünya Devi Merkez Bankaları Kripto Para Pastasından Pay Alma Yarışında Ortaklığa mı Gidiyor?

Dünyanın önde gelen 6 merkez bankasının kripto paralarla ilgili görüşmeler yapmak üzere bir araya geleceği öğrenildi.

Nisan ayında 6 büyük merkez bankasının kripto paraların geleceğini konuşmak üzere bir araya gelmesi bekleniyor.

Söz konusu toplantıya dünyanın önde gelen merkez bankalarının -Avrupa Birliği, İsviçre, İngiltere, Japonya, Kanada ve İsveç merkez bankaları- başkanlarıyla yapılacağı ve kripto para birimlerinin alakalı çeşitli araştırmaların değerlendirileceği öğrenildi. Belirtilen toplantının Uluslararası Para Fonu konferansı kapsamında gerçekleştirileceği ve Amerika Birleşik Devletleri’nde yapılacağı ifade ediliyor.

İngiltere bir süre önce söz konusu toplantının sinyallerini vermiş, kripto paralarla ilgili Bank for International Settlements ve yukarıda adı geçen ülkelerin merkez bankalarıyla temasa geçen eklerini duyurmuştu.

Bilindiği gibi bazı ülkeler kendi ulusal kripto değerlerini çıkardı bile ya da bazıları çıkarma yolunda adımlar atıyor. Bu ülkeler arasında Venezuela, Duabi, Rusya, İsveç, Japonya, Çin ve Türkiye geliyor.

İçinde bulunduğumuz çağın koşulları, itibari paraların yerini kripto paralara bırakmasına her geçen gün biraz daha zemin hazırlarken kripto paralarla ilgili regülatif düzenlemeler de artmaya devam ediyor. Hayatımızın bir parçası haline gelen kripto değerlerin Davos Zirvesi gibi platformlarda da yer alıyor oluşu dünyanın önde gelen ekonomi devi ülkelerinin pastadan pay alma yarışını hızlandırıyor. Bakalım söz konusu merkez bankaları toplantısından ne gibi sonuçlar çıkacak?

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu