BlockchainHaberler

Dünya Sağlık Örgütü, Virüsle Mücadelede Blockchain Teknolojisine Güveniyor

Dünya Sağlık Örgütü (WHO), IBM ve Oracle gibi dev isimlerle Blockchain teknolojisinden yararlanmak için ortaklaşa çalışma kararı aldı.

Corona virüsle mücadele noktasında başvurulan en etkin sistemlerden biri kuşkusuz Blockchain. Daha önce Hollanda merkezli Halk Sağlığı Blockchain Konsorsiyumu risk açısından tehlikeli bölgelerde virüsten etkilenmeyen kişilerin hareketlerinin Blockchain tabanlı bir sistem sayesinde izlenebilmesi için adım atmıştı. Bu girişimle henüz virüsle tanısı olmayanların korunması yolunda önemli bir adım atılmış oldu. Bunun yanı sıra ConsenSys ve Hyperchain adlı teknoloji şirketleri de virüsle mücadelede Blockchain tabanlı platformların devreye sokulduğunu duyurmuştu.

Şimdi de Dünya Sağlık Örgütü (WHO), IBM ve Oracle gibi dev isimler ile beraber Blockchain teknolojisinden yararlanmak için ortaklaşa çalışma kararı aldı.

Bu amaçla oluşturulan MiPasa platformu COVID-19 bilgi hattı olarak hizmet sunacak. Platformun geliştirilmesinin ardından sistem virüsün enfeksiyon noktalarını tam bir doğrulukla tespit edilmesi için eldeki veriler test edilecek.

Virüsle mücadele noktasında eldeki verilerin yeterli olmamasının büyük tedirginlik yarattığını belirten yetkililer, Blockchain teknolojisi sayesinde sahi olunan bilgileri doğrulamakla kalmayıp onları çoğaltmanın da büyük ihtiyaç olduğunu bu anlamda Blockchain’i en güvenilir sistem olarak kabul ettiklerini ifade ediyor.

Platformun en önemli özelliği de tüm bilgilerin herkese açık ve ücretsiz olması. Bu noktada virüsün etki alanını ve boyutunu tespit ederek edinilen bilgileri herkesin ulaşımına açması bakımından, atılan bu adımın son derece kıymetli olduğu herkes için aşikar.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu